Subaru BRZ STI – Ostrá verze kupé je konečně tady!ě

Pořádně ostré Subaru, to byla dlouho doména typu WRX STI. Jenže na autosalonu v New Yorku se sportovní divize automobilky, Subaru Technica International (STI), prezentuje modelem STI Performance Concept. Což je radikálně upravené kupé BRZ. Ale u konceptu by zůstat nemělo, protože je stále dost těch, kterým stávajících dvě stě koní nestačí. STI nám tu tak představuje své inženýrské umění a schopnosti v úpravách automobilů. V útrobách tohoto konceptu je tak motor vyvinutý pro závodní vůz kategorie Super GT, jiné tlumiče a další podvozkové komponenty. Nechybí ani řada aerodynamických úprav.

Mohlo by vás zajímat:  Jak bude s největší pravděpodobností vypadat nová Fabia?

K Subaru sportovně orientované modely prostě patří. Jak říká prezident STI, Yoshio Hirakawa:“Není důležitý jen vysoký výkon motoru, ale všechny parametry výkoného vozu musí být v rovnováze. To proto, aby se řidiči rychlý vůz také snadno řídil a on se tak v něm snáze dostal až na hranice jeho možností. Cílem STI je produkce automobilů a příslušenství k nim, díke kterým si řidiči jízdu s vozem doopravdy užijí.“

V budoucnu by se tak na americkém trhu mělo objevit více sportovních vozů od divize STI, které nadchnou pro značku nové nadšené řidiče svými parametry. Doufejme, že zkrátka nepřijde ani Evropa.

Mohlo by vás zajímat:  Citroen DS3 Convertible míří do Paříže

Zdroj: Carscoops