Subaru představuje koncept WRX

Subaru slibovalo, že v New Yorku neukáže pouze hybridní XV Crosstek, ale také „tajemný koncept“. Ten koncept nese název WRX a jak si již můžete odvodit, jedná se o předobraz nástupce legendární Imprezy WRX STI (v posledních letech už jen Subaru WRX STI).

Samo Subaru označuje koncept za čtyřdveřové kupé. To by mohlo znamenat, že už nebude k dispozici klasické karosérie sedan. Stejně marně byste na konceptu hledali velké zadní křídlo, které je pro vozy s označením WRX STI tolik typické. Samotný design odkazuje na poslední modely značky, tedy kupé BRZ a také na novou Imprezu. V přední části se dá také najít podobnost s konceptem Viziv. Celý design dotváří detaily a tak nechybí typická modrá barva a dvacetipalcová kola, která však postrádají zlatý nástřik. 

Velikostně se WRX Concept řadí do nižší střední třídy. S délkou 4521 mm je o 59 mm kratší než stávající WRX STI. Na šířku má novinka 1889 mm, na výšku pak pouze 1389 mm. Pod kapotu konceptu nás Subaru nahlédnout nenechalo. Uvedlo však, že se pod kapotou najde místo pro nový přeplňovaný motor. Tak že by dvoulitrový Boxer z kupé BRZ?

Mohlo by vás zajímat:  Smart ukázal odcházející generaci ForTwo v poslední limitované edici

Zdroj: Subaru