Subaru ukázalo modernizované MPV Trezia

Stejně jako dvojče Toyota Verso-S, i Subaru Trezia přichází do nového modelového roku s lehce vylepšenou tvářičkou. Kromě ní dostane také úspornější motory a začíná se dokonce spekulovat o elektrické verzi.

Modernizovanou Trezii poznáte poměrně snadno – maska chladiče má nově strukturu včelí plástve a je navíc umístěná v chromovaném rámečku. To spolu s novými nárazníky dodává malému MPV elegantnější vzhled, který může být u vyšších verzí podtrhnut 17palcovými koly nebo výraznějšími bočními prahy. Paleta barev byl rozšířena o dva odstíny.

V interiéru se nachází především kvalitnější materiály a vylepšený multimediální systém. Ten lze nyní spárovat s chytrým telefonem nebo se přes něj připojit na internet. Nový je přístrojový panel, který nyní obsahuje pouze rychloměr a otáčkoměr. Místo palivoměru zaujal malý displej. Zvláště v horkých dnech se hodí systém, který díky využívání tepelných krystalů snižuje pronikání slunečních paprsků do interiéru a tím snižuje jeho teplotu a zároveň také zvyšuje účinnost klimatizace.

Pod kapotou našla své místo nová zážehová třináctistovka, která pracuje v Atkinsonově cyklu a má výkon 99 koní při spotřebě asi 4,5 l/100 km. Druhou možností je zážehová patnáctistovka o výkonu 109 koní a spotřebou 5,0 l/100 km. Oba motory jsou vybaveny automatem CVT, stejně jako pohonem předních nebo všech kol.

Mohlo by vás zajímat:  Subaru odhalilo video s novým WRX, ve kterém ukazuje své schopnosti

Zajímavou zprávou ve spojení s Trezií je možnost příchodu čistě elektrické verze. Subaru na zatím neurčitém elektromobilu pracuje s Toyotou a výsledek by měl být znám před rokem 2020, protože v roce 2018 začnou v USA platit nové regule, kterými musí tradiční japonská automobilka projít a bez elektromobilu to nepůjde. A právě v té souvislosti se spekuluje, že je malé MPV vhodným kandidátem na platformu pro nový elektromobil. Je to nejlevnější a dost možná také nejefektivnější cesta. Vše je ale zatím pouze ve spekulativní rovině.

Zdroj: Subaru, torquenews.com