Subaru v Ženevě pojede bomby

Automobilka Subaru se připravuje na ženevskou automobilovou show opravdu zodpovědně. Obejít její stánek by byl doslova hřích. Kromě jedné inovace a nového hybridu ukáže světu i nový koncept, který nese název Viziv Adrenaline a zatím je vše kolem něj zahaleno tajemstvím.

Želízka v ohni

Zdá se, že Subaru hodlá do detailu využít nepřítomnost některých automobilek na ženevském autosalonu a své příznivce ohromit. Ve svém stánku vystaví na odiv hned dva modely s hybridním pohonem, označeným jako e-Boxer, oba s evropskou specifikací. e-Boxer by měl představovat pohon kombinující technologie Subaru s partnerskou japonskou značkou Toyota. Je to právě japonský partner, kdo by měl Subaru napomáhat s elektrifikací vozů. Premiérově z této spolupráce vzešlo americké XV s názvem Crosstrek, o pohon kterého se stará motor Boxer, převodovka CVT a dvojice elektromotorů.

Inovovaný kombík a záhadný koncept

Vzbudit zájem plánuje Subaru také vylepšeným kombi Levorg, který se potýkal s problémy s novou emisní normou a na několik měsíců se ztratil z nabídky prodejců. Do Ženevy proto míří s inovovanou verzí, která nabídne dvojlitrový benzínový motor typu boxer, který by se měl vejít do přísných legislativních evropských limitů. Kromě těchto taháků veze Subaru do Ženevy také tajemný koncept, který dostal jméno Viziv Adrenaline. Na zveřejněném snímku se vyjímají zajímavé světlomety a sportovně vyladěná karoserie. A protože není pochyb o tom, že v Subaru auta dělat umí, 5. března se máme na co těšit.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora