Subaru WRX STI 2014 se představí ve Frankfurtu

Japonská automobilka Subaru představí na letošním ročníku autosalonu ve Frankfurtu WRX STI Concept. To bude vlastně budoucí nástupce stávající generace modelu WRX STI, které je už na trhu nějaký ten rok. Automobilka o budoucím WRX STI říká, že zepředu zaujme drsným pohledem, který připomíná býka. To vše je doplněno o široké a svalnaté blatníky, zdůrazňující vysoký výkon ukrytý pod kapotou.

Z prvních snímků jsou zřejmé některé agresivní prvky vozidla, mezi něž patří například kapota s velkým otvorem pro přívod vzduchu k motoru. Při pohledu zezadu jsou patrné čtyři žluté koncovky výfukového systému nebo rozměrný difuzor. Chybí zde snad jen doposud typické zadní křídlo, které však bude nahrazeno již zmíněným difuzorem. Koho zajímají rozměry vozu, tak ty činí 4 520 mm na délku, 1 890 mm na šířku a 1 390 mm na výšku.

Pod kapotou nového WRX STI lze očekávat typický čtyřválcový 2,5 litrový benzínový motor typu boxer, přičemž vůz bude nadále používat stálý pohon všech kol „Symmetrical AWD“. Jízdní stabilita a špičkové vlastnosti jsou tak opět doslova zaručeny. Subaru WRX STI se dočká i lehkého úbytku na váze oproti minulé generaci, za což mohou především střešní komponenty vyrobené z uhlíkových vláken.

Zdroj: Subaru