Subaru WRX STI S209 jako další nástupce legendy. Novinka se má objevit na autosalonu v Detroitu

Když tato automobilka ohlásila, že její legendární model Subaru WRX již nebude mít žádného nástupce, propukli fanoušci tohoto vozu doslova v beznaděj. Možná i proto se v Subaru rozhodli, že vůz nenechají až tak úplně zaniknout. Vznikla edice s názvem Subaru WRX STI, která ukojila touhu fanoušků po tomto legendárním voze.

Další novinka již za pár dní

Nutno říci, že zatím poslední edice, a to v podobě vozu Subaru WRX STI S208, byla představena už v loňském roce. A tak se čím dál více objevovaly spekulace, zda se tento legendární automobil dočká další úpravy, nebo nikoliv. Lidé se rozdělili doslova na dva tábory. První říkal, že ano. Druhý, že na. Pravdu měla skupina číslo jedna. Subaru tuto novinku chystá představit již za pár dní.

Už na autosalonu v Detroitu

Že jde o potvrzenou informaci, to ukazuje první zveřejněné video, které pomalu ale jistě začíná lákat na polovinu ledna, kdy se tento autosalon uskuteční. Dá se očekávat, že v brzké době se objeví i několik dalších videí, popřípadě fotografií. Podle prvotních obrázků je jasně patrné, že představovaný vůz má až výrazně podobnou přední masku, jako model Subaru WRX STI S208. Není tedy pochyb, že půjde o další inovaci legendárního vozu.

Představuje se Subaru WRX STI S209

Název vychází z minulého, tedy v tuto dobu stále ještě aktuálního nástupce velké legendy. Zatímco model S208 byl představený na autosalonu v Tokiu, novinka s názvem Subaru WRX STI S209 bude představena již za pár dní na autosalonu v Detroitu. Dá se očekávat, že opět nepůjde o klasický sériový model v neomezeném počtu, ale že se bude jednat o limitovanou edici. Opět připomeňme verzi S208, které se vyrobilo jenom 450 kusů. Přesný počet novinky bude jistě oznámen na oficiálním představení.

Co od vozu očekávat?

Je jasné, že oproti klasické verzi WRX STI půjde opět o automobil s výrazně zvýšeným výkonem. To je pro limitovanou variantu typické. Když se podíváme pod kapotu současných modelů Subaru WRX STI, tak mluvíme čtyřválcovém motoru s objemem 2,5 litru a výkonem 310 koní. Tento výkon by měl být zcela určitě překonán. Co dalšího Subaru nabídne, to je zatím ve hvězdách. Pečlivě pro vás budeme sledovat další informace, stejně jako samotný autosalon ve městě Detroit.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora