Supersport Aston Martin bude konkurentem pro Ferrari, McLaren i Lamborghini

Ženevský autosalon je tradičním místem, které mnohé automobilky volí k představení svých žhavých novinek a plánů do budoucna. Nejinak je tomu i u britské automobilky Aston Martin. Firma zde představila skutečné velké množství chystaných novinek a jednou z nejočekávanějších je koncept supersportu s motorem umístěným před zadní nápravou. Pro automobilku se bude jednat již o čtvrtý vůz, který má motor uložen na tomto místě, stejně tomu bylo i u hypersportů Valkyrie a Valkyrie AM Pro a AM-RB 003.

Vanquish Vision Concept

Nový model by měl vycházet z Vanquish Vision Conceptu, firma Aston Martin chce jeho prostřednictvím vstoupit mezi výrobce supersportů s touto koncepcí uložení motoru, a stát se tak možnou konkurencí pro supersporty typu Ferrari F8 Tributo, McLaren 720S či Lamborghini Huracán.

Vanquish Vison Concept by měl být vlastně jakýmsi spojovacím článkem mezi výše uvedenými hypersporty a klasickými modely vozů Aston Martin s motorem uloženým vpředu. Nový model supersportu svými liniemi připomíná hypersporty typu Valkyrie, neboť automobilka chce využít jejich skvělých a prověřených jízdních vlastností.

Na co se můžete těšit?

Zajímavostí je, že v nově chystaném voze se Aston Martin nechystá použít monokok z uhlíkových vláken, ale zcela nově vyvinuté šasi z hliníkové slitiny. To by mělo přispět i k přijatelné ceně vozu. Z hlediska motoru by v sobě nový supersport měl ukrývat vidlicový šestiválec, který je již používaný v hybridním systému projektu AM-RB 003. Na závěr jen dodejme, že nový supersport Aston Martin by měl na automobilový trh vstoupit v průběhu roku 2022.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora