SUV od Alfy Romeo bude vycházet z Jeepu Cherokee

Alfa Romeo měla v plánu vstoupit do segmentu SUV během roku 2003, kdy na ženevském autosalonu představila koncept Kamal. Bohužel se to nepodařilo, a proto automobilka je zatím bez SUV. Ovšem tohle se má brzy změnit, jelikož generální ředitel britského zastoupení Alfy Romeo, Damien Dally, potvrdil vývoj zmíněného crossoveru.

Konkrétně v rozhovoru pro magazín The Telegraph prozradil: „Zmíněné SUV v portfoliu značky se objeví do tří let“. Bohužel generální ředitel odmítl jít do podrobností, ale naznačil, že Fiat má ve vlastnictví značku Jeep, a proto připravované SUV Alfy Romeo bude mít plno technologií od americké automobilky.

Nový crossover Alfy Romeo bude založen na novém Jeepu Cherokee, který debutoval letos na newyorském výstavišti. Pod kapotou italského SUV budou pravděpodobně stejné pohonné jednotky jako v modelu Cherokee. Přesněji máme na mysli například 2.4litrový čtyřválec o výkonu 186 koní a krouticím momentu 232 Nm nebo 3.2litrový šestiválec s 270 koníky a 316 Nm.

Bohužel nebyly zveřejněny žádné snímky, ale nový crossover by mohl vycházet designem ze jmenovaného konceptu Kamal. Dokonce se spekuluje o tom, že by plánované SUV mohlo dostat označení právě Kamal. No nechme se překvapit, dva nebo tři roky a SUV bude mít debut.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep Patriot Freedom Edition na oslavu válečných veteránů

Zdroj: autozeitung.de