SUV pro generaci mileniálů se představuje. Ponese název Kia Seltos

O tom, že Kia chystá model určený speciální generaci mileniálů, o tom jsme vás již informovali. Nyní jsou venku další informace, které se vozu týkají. Především tedy jeho název. Automobil se bude jmenovat Kia Seltos. Proč právě toto označení? Důvodem je postava z řecké mytologie, která se jmenovala Celtos. Důvodem úpravy daného názvu bylo to, aby podobnost nebylo stoprocentní. A proč bylo použito písmeno „S“? Vzešlo jako počáteční písmeno ze slova Speed – rychlost.

Design vozu bude opravdu zajímavý

Když se podíváme na hlavní design vozu, zaujme především svou dlouhou kapotou, zajímavými křivkami na předním nárazníků, ale i několia ostrými prolisy. Nebudou chybět ano robustní boční linie či zužující-se prosklení. To vše doplní také kovová napodobenina tlumiče výfuku. Opět se vraťme ke slovu Speed – model chce jednoduše ukázat svůj sportovní charakter.

Co najdeme v interiéru?

Tady byl kladen důraz především na využití moderních technologií. Vždyť jde o auto pro mileniály a právě ti jimi žijí. Klíčovým prvkem interiéru bude špičkový infotainment s dotykovým displeje o velikosti 10,25 palců. Zajímavou vychytávkou bude také systém Sound Mood Lighting neboli systém náladového osvětlení.

Kdy? Už tento měsíc!

Kdy bude auto oficiálně odhaleno? Bude tomu již v tomto měsíci. A kdy má přijít do prodeje? Poprvé by se měl začít prodávat v druhé polovině roku 2019. Primárně v domovské Koreji, odkud se bude dále rozšiřovat do dalších regionů.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen představil Golf R v praktičtější verzi kombi