Suzuki Cappucino posloužilo jako základ pro stvoření Toyoty Supry

Také se Vám stalo, že jste nechali Toyotu Supru čtvrté generace po mytí na sluníčku a ona se trochu srazila? Chtěli byste tuto japonskou legendu, ale máte krátkou garáž? Nevadí!

Dobře, teď trochu vážně. Toyotu Supru si přeje spousta automobilových nadšenců, ale zrovna tato není ta, kterou by si představovali. Na detroitském autosalonu odhalila společnost NATS „mini-Toyotu Supra„, postavenou skupinkou studentů, kteří použili jako základ Suzuki Cappuccino.

Toto malé autíčko, patřící mezi kei-cars se střechou typu hardtop, se vyrábělo v letech 1991-1997. Pod kapotou pracoval malý motor o objemu 0,66 litru spojený s pětistupňovým manuálem, nebo třístupňovým automatem. Dohromady Cappuccino disponovalo mamutím výkonem 64 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Audi A6 3,0 BiTDI v podání MTM

Žádné další údaje k „mini-Supře“ nemáme, ale ani nejsou potřeba. Zpracování detailů je precizní a celková idea rozhodně zaujme. Jako reklamní lákadlo je to ideální. Není to poprvé ani naposled, co o této společnosti slyšíme, loni na autosalonu v Tokiu šokovala davy návštěvníků upravenou Toyotou GT86 ve stylu Audi R8. Řekl bych, že „mini-Supra“ je malinko více kompaktní a seriózní, „R8“ byla už dokonalým úletem.

Zdroj: Carscoops