Suzuki představilo novou generaci modelu Carry

S automobily třídy kei jste se na našich stránkách mohli setkat již několikrát. Většinou však tyto modely disponovaly karosérií hatchback. Výjimka přichází dnes, kdy si představíme novou generaci populárního užitkového Suzuki Carry

Základem úspěchu jsou kompaktní rozměry (délka 3395 mm, šířka 1475 mm, výška 1765 mm) a široká škála nabízených verzí. Suzuki je schopno nabídnout klasický furgon, valník (jednoduchá i dvojitá kabina) a model pro přepravu osob, stejně jako speciální nástavby založené na podvozku s jednoduchou kabinou. K dispozici jsou navíc dvě délky rozvoru a pohon zadních nebo všech kol. Pohotovostní hmotnost se pohybuje mezi 680 – 740 kg. 

Vzhledové změny zahrnují širší masku chladiče, upravený přední nárazník a nová hlavní světla. Kabina působí na první pohled zastarale a spartánsky, věřte však, že pro účely, ke kterým je Carry určeno, stačí dokonale. Ve výbavě se může objevit klimatizace, rádio nebo posilovač řízení. Nejdražší verze navíc přichází se standardním ABS, kontrolou stability a dvojicí airbagů. 

O pohon se stará zážehový tříválec o objemu 0.6litru s výkonem 50 koní a točivým momentem 63 Nm. Jednotka může spolupracovat s pětistupňovou manuální nebo třístupňovou automatickou převodovkou a jak už jsem zmínil, na výběr je pohon jedné nebo obou náprav

Prodej malého „náklaďáčku“ začne 20. září. Základní cena byla stanovena na 665 000 jenů (cca 132 000 Kč), nejvyšší model přijde na 1 135 050 jenů (cca 225 000 Kč). 

Zdroj: Suzuki, es.autoblog.com

Komentáře