Suzuki představilo nový sedan i čínským zákazníkům

V minulém týdnu odhalila indická automobilka Maruti Suzuki model Ciaz, sériovou podobu koncepčního sedanu Alivio. Ciaz nyní míří i do druhé lidnaté asijské země, konkrétně do Číny, kde si však nakonec ponechá jméno původního konceptu.

Základní proporce oba vozy sdílejí, Alivio však i díky většímu množství chromu, jiným kolům a bílé barvě karosérie vypadá daleko luxusněji. Když už jsem nakousl chromované prvky, tak tím nejvýraznějším je maska chladiče, doplněná okolím mlhovek, zadních světlometů nebo obrubou oken. Jinak tvarované jsou i nárazníky, což s sebou nese malinko jiné rozměry – na délku má Alivio 4545 mm (o 55 mm více než Ciaz), na šířku 1730 mm a na výšku 1475 mm (o 10 mm méně než Ciaz). Stejně jako šířka je shodný i rozvor náprav 2650 mm. 

Pod kapotou najdeme pouze jediný motor – zážehovou šestnáctistovku o výkonu 120 koní, která posílá výkon na přední kola přes pětistupňový manuál nebo bezestupňový automat CVT. Prodej zatím odstartuje pouze na čínském trhu, kde Alivio přijde na asi 110 000 juanů (cca 385 000 korun). V budoucnu se však počítá s dovozem například do Austrálie, Ruska, Izraele, Kuvajtu, Ománu, Saúdské Arábie nebo Jižní Afriky.

Zdroj: Suzuki