Světové auto roku přináší tři překvapení

Transportation 152496 960 720[1]

Chcete jezdit v tom nejlepším voze, který je aktuálně dostupný? Potom se soustřeďte na prestižní anketu s názvem Světové auto roku. Bojovala celá řada značek a modelů lepších či horších. Nyní už je jasno, kdo obsadí stupně vítězů. Byla vyhlášena finálová trojice, ze které vzejde výsledné pořadí. Už nyní je však jasné, že Světové auto roku 2018 má jeden unikát.

Chcete to nejlepší? Budete mít SUV

Co spojuje všechny tři finalisty? Jedna věc. Všechny tři modely automobilů totiž spadají do segmentu SUV. Velká auta jsou stále populární, i když trend už není zaměřený na růst, ale spíše na zmenšování do kompaktnějších rozměrů. A za jaké trojice můžete vybírat? Zaujmou všichni tři finalisté.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda jako lowcost: Koncern Volkswagen mění svou strategii

Mazda CX-5

Poprvé se tento model objevil již v roce 2013. Od té doby se vůz neustále vyvíjí a v loňském roce došlo v Evropě k představení poslední generace – i když některé hlasy hovoří spíše jenom o rozsáhlejším faceliftu. Realita je ale taková, že toto SUV s unikátní technologií Skyactiv, využívající platformu s Mazdou 3 a Mazdou 6 je ve finále.

Range Rover Velar

Chcete být na silnici vidět? S vozem Range Rover Velar si můžete být jisti, že se za vámi každý otočí. Kombinace malého (světel) a velkého (kol) funguje velmi dobře. K tomu přidejme také luxusní interiér a kvalitní provedení. Komu by to stále bylo málo, tak co přidat i vychytávku v podobě vysouvacích klik?

Mohlo by vás zajímat:  Novinky roku 2013 - 3. část

Volvo XC60

Ve Volbu musí skákat radostí. Proč? Jelikož model Volvo XC40 zvítězil v anketě Evropské auto roku 2018. A druhý z horkých favoritů, model Volvo XC60, bude nejhůře třetí v anketě Světové auto roku. Chcete snad více argumentů pro potvrzení kvalit této značky? Pokud ano, zeptejte se majitelů právě tohoto vozu. Jedná se o nejprodávanější model v portfoliu značky. Zajímavostí je, že byl kompletně vytvořený v mateřském koncernu Geely.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora