SVM vytvořilo neuvěřitelnou přestavbu Nissanu Qashqai

O spojení rodinného Nissanu Qashqai a supersportovního Nissanu GT-R pod taktovkou firmy SVM (Severnvalley Motorsport) jsme psali již v říjnu minulého roku. Nyní, téměř po 9 měsících, se k projektu vracíme, abychom Vám ukázali konečný výsledek. A je o co stát!

Na začátku stála v garáži dvě auta – Nissan GT-R a Nissan Qashqai+2. V továrně SVM v britském Telfordu tak odstrojili Qashqai+2 tak, že z něj zůstala jen karosérie a GT-R tak, že z něj zase zůstal jen podvozek, motor, převodovka, pohon všech kol atd. Karosérii rodinného crossoveru posadili na podvozek GT-R a dá se říct, že Qashqai R byl na světě. 

Jak je však vidět na konečném produktu, tak jednoduché to nebylo. Karosérie Qashqaie dostala nárazníky a prahy ve stylu GT-R, kapotu s nasávacími otvory, širší blatníky a především kola z pověstné Godzilly japonského výrobce. Interiér je z větší části shodný s GT-R, z Qashqaie však pochází palubní deska uzpůsobená pro přístroje z GT-Rka.

Po spárování karosérie a techniky přišel na řadu motor. Šestiválec 3.8 s dvojitým přeplňováním z klasického GT-R byl SVM pořádně upraven a produkuje nově naprosto šílených 1115 koní! Díky tomuto stádu zrychluje Qashqai R na 100 km/h za 2,7 sekundy (rychleji než McLaren P1), na 200 km/h za 7,5 sekundy (rychleji než Porsche 918 Spyder) a 1/4 míle zajede za 9,9 sekundy při rychlosti 232 km/h! Maximální rychlost tohoto šíleného rodinného crossoveru? Údajně až 322 km/h!

Pokud byste po podobném autu zatoužili, mějte na paměti, že tento konkrétní kus přišel na 275 000 liber (cca 9 323 000 Kč). Přesto mít tyto peníze, neváhám ani minutu a v Telfrodu už leží na stole má objednávka.

##kaskaj_12##

##kaskaj_13##

Zdroj: topgear.com

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz G500 Cabrio Brabus