Tak které to bude? Už jste se seznámili s finalisty Auto roku 2019

Anketa Auto roku 2019 v České republice sice nemá takovou prestiž jako celosvětová alternativa, ale na druhou stranu celkem dobře vypovídá nejenom o tom, jaké má tuzemský trh specifika, ale také dobře vypovídá také o tom, co hodnotí a na co hledí tuzemští novináři. Na rozdíl od těch světových. Těch bylo celkem 35 a díky nim vznikla tato finálová pětice. O vítězi se rozhodne 8. ledna 2019. Pojďme si jednotlivé modely představit a tipnout si, který bude vítězem.

BMW X5

Tento model není třeba nijak zvlášť představovat. Verze z roku BMW X5 je jasným symbolem luxusu, stejně jako je symbolem moderních technologií a maximálního pohodlí. Nezklame pochopitelně ani design vozu. Kdo hledá špičkové SUV, toho tento model rozhodně nemůže zklamat.

Ford Focus kombi

Legendární Ford Focus patří mezi velmi populární auta na tuzemských silnicích. Hlavně pro svůj design a také poměr cena/výkon/vlastnosti. V případě tohoto modelu, tedy verze Ford Focus kombi nelze zapomínat také na jeho praktičnost, která byla jedním z důvodů, proč se auto mezi finalisty dostalo.

Kia Ceed

Korejská auta o sobě dávají stále více vědět. V minulosti hodně propagovaný Hyundai začíná být vytlačován automobilkou Kia, která jenom potvrzuje svou kvalitu jak po technické, tak i kvalitativní a také designové stránce. Do finále se probojoval jeden z nejznámějších modelů této automobilky, a to Kia Ceed.

Peugeot 508

Že se francouzský Peugeot snaží obnovit svou slávu, to je jasný fakt. Hlavně po stránce spolehlivosti, ke které chce přidat i něco navíc. V případě finalisty, tedy modelu Peugeot 508 je to především unikátní design a také využití moderních technologií. Kdo zapomene na dříve známou problémovost Francouzů, toho tento skvěle vypadající luxusní pětidveřový fastback musí oslovit.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen dále zvýhodňuje model Passat

Subaru XV

Pětici finalistů uzavírá automobilka, která u nás není zase až tak populární. Jak však dokazuje její umístění v této anketě, je dobré jí věnovat pozornost. Je pravdou, že model Subaru XV se může v záplavě konkurenčních modelů lehce ztrácet, ale je to hlavně jeho praktičnost, ale i jízdní vlastnosti nejenom v terénu, které ho dokážou katapultovat na výsluní.

Kdo je váš vítěz?

Je vidět, že anketa je celkem rozmanitá. Pětice finalistů zahrnuje vozy, které spadají jak do segmentu luxusních kategorií, tak i vozy, které jsou určené běžné rodině. I proto musíme říci, že vypovídající hodnota nemusí být pro každého vždy stejná. Na vás necháme rozhodnutí, jaký vůz by se vám nejvíce líbil. Tipněte si vítěze a napište nám ho do komentářů.

Komentáře