Takto vypadá nejsilnější SUV na světě. Rezvani Tank nabídne výkon 1 000 koní a ochranu před apokalypsou

Máte dost klasických SUV, které jsou pouze velká auta se slabými motory? Kde se po sešlápnutí plynového pedálu téměř nic neděje a pokud s vozem vyrazíte do terénu, abyste se báli jestli vrátíte? Všechna SUV taková rozhodně nejsou. Nevěříte? Tak je nejvyšší čas podívat se na to s názvem Rezvani Tank. To se může pyšnit označením nejsilnější SUV na světě, jelikož jeho výkon 1 000 koní málokterý vůz překoná.

Premiéra už za pár dní

Oficiálně bude auto představeno již za pár dní, na Monterey Car Week. Už nyní však víme, že zájemci budou moci vybírat hned z několika variant. Ta nejlevnější má pod kapotou 3,6-litrový V6 s výkonem 285 koní. Dále je možné pořídit variantu s výkonem 500 koní, která má pod kapotou 6,4-litrový motor V8. K dispozici však bude i verze s třílitrovým naftovým motorem a výkonem 285 koní. A teď to hlavní. Kdo chce potvrdit, že Rezvani Tank je tím nejsilnějším SUV na světě, ten může sáhnout po verzi s motorem V8 o objemu 6,2 litru používaném ve voze Dodge Demon. Ten je vyladěn přesně na 1 000 koní.

Stylový exteriér i interiér

Rezvani Tank nezaujme jenom výkonem. Láká také na velmi povedený design. Exteriér rozhodně nevypadá nudně a v porovnání s klasickými SUV můžeme říci, že je doslova futuristické. Zajímavé linie a prolisy dělají vůz na silnici i v terénu doslova nepřehlédnutelným. Tím však styl tohoto vozu rozhodně nekončí.

Na první pohled nadchne také interiér auta. To nabízí v první řadě pohodlnost jak pro řidiče, tak pro všechny ostatní pasažéry. Nechybí kvalitní materiály, kožené sedačky a také 7,9palcový displej, který nabídne podporu aplikací jako Apple CarPlay, Mapy Google, Pandora, Stitcher a dalších.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover Defender se pomalu loučí

Co takhle Rezvani Tank Military Edition?

Ano, i tato edice existuje. Pokud se obáváte budoucí apokalypsy, je Rezvani Tank Military Edition přímo pro vás. Nabídne třeba pancéřovaný chladič, ochranu před výbuchem miny, špičkové pneumatiky run-flat nebo termické noční vidění. Dále je ve výbavě třeba siréna, silné stroboskopy, ale i plynové masky. Když přijde konec světa, Rezvani Tank Military Edition bude mnohem bezpečnějším místem, než váš dům.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora