Tam, kde mají lidé v autě běžně nepořádek, dávají ti chytřejší formičky na muffiny

Udržovat své auto v čistotě chce každý. Jsou ale místa, která doslova přitahují nečistoty. Hlavně proto, že jakmile se v nich objeví, je velmi komplikované je odsud dostat. Příkladem jsou sice velmi populární, ale z pohledu nečistot nepraktické držáky na nápoje. Ty jsou součástí mnoha vozů a nejčastěji jsou umístěny na středovém panelu. A pokud sem zapadne jakákoliv nečistota, různé smetí nebo i drobky od jídla, není snadné prostor jednoduše vyčistit.

Náročnější metody úklidu

Zatímco na ostatních plochách se dají nečistoty jednoduše odfouknout, vyklepat, nebo i jednoduše otřít, tak v případě držáků na nápoje to tak snadno nejde. Bez hadříku, nebo alespoň vlhčeného ubrousku se často neobejdeme. Stejně tak může být nutností také vysavač. Zkrátka a jednoduše, držáky nápojů sice oceníme, ale když je máme čistit, s radostí to necháme někomu jinému. Na to, jak jsou daná místa malá, zaberou zbytečně moc času.

Zdroj obrázku: Freepik

Netradiční ochranné prvky

Řada lidí proto hledá možnosti a metody, jak efektivně daná místa chránit před nečistotami. Ty se sem dostanou i proto, že do držáků nedáváme vždy jenom nápoje. Ale jsou to také drobné mince, klíče, ale v podstatě cokoliv, co máme v danou chvíli po ruce a co potřebujeme někam odložit. Je však namístě vybavit držáky nápojů praktickými ochrannými prvky. Ty se ovšem neprodávají v autodoplňcích, ale má je doma každá žena, která ráda peče. Jsou to známé, nejlépe silikonové, košíčky na muffiny.

Ochrana před nečistotami

Kdo nechce ve svém autě držáky na nápoje neustále složitě čistit, měl by je vybavit právě silikonovými košíčky na pečení muffinů. Praktičnost držáků to nijak výrazně nesníží. A ve chvíli, kdy v nich budou nahromaděné nečistoty, stačí udělat jedinou věc. Dané formičky jednoduše vyndat, opláchnout je ve vodě, následně nechat uschnout a budou znovu dokonale čisté.

Zdroj: Life Hacks