Tata Nano dostane silnější motor

Pro jeden z nejlevnějších automobilů světa se chystá facelift. Tata Nano, která byla při představení bombou, ale po něm upadla tak trochu v nemilost, projde hodně důslednou modernizací, která by mohla vyřešit některé problémy. 

Základem bude samozřejmě modernizace exterieru i interieru. Jak moc důsledná bude se zatím neví, ale zdroje z Indie hovoří o klasické proceduře, tedy nových náraznících, světlech nebo barevných kombinacích interieru. 

Daleko zajímavější budou novinky pod povrchem. Nano by totiž mělo dostat účinnější brzdy, lepší řízení a v neposlední řadě i nové motory. Pro zájemce je určitě dobrou zprávou, že Nano bude již od příštího roku nabízeno také se silnější jednotkou o objemu 0.8 litru

Ta bude mít výkon určitě vyšší než 29 koní základní verze. Podle Economic Times se má Nano s tímto motorem přiblížit své nejbližší konkurenci v podobě Hyundaie Eon nebo Maruti Alto. Navíc by silnější motor mohl lépe pomoct v boji proti ultralevnému Datsunu, který přijede na indický trh na konci příštího roku. 

Kromě osmistovky dostane Nano již příští rok také naftový motorjednotku schopnou spalovat CNG. K čemu to však bude dobré v autě, které chce sbírat zákazníky hlavně cenou, automobilka zatím neupřesnila. 

Zdroj: Economic Times