Tata Nano vstoupí v roce 2015 na americký trh!

Indická společnost Tata Group oznámila, že plánuje s příští generací modelu Nano vstoupit na americký trh a to v roce 2015. Majitel a miliardář Ratan Tata uvedl: „Spojené státy americké jsou pro nás velmi lákavým trhem. Máme v plánu vstoupení jak do USA, tak i do Evropy“.

Nová generace modelu Nano bude propracovanější než ta předchozí. Pod kapotou se objeví motor s větším obsahem, dále je v plánu i posilovač řízení či kontrola trakce. I přes veškerý tento upgrade bude nový model stát pod 10.000 dolarů (v přepočtu asi pod 192 tisíc korun). Ratan Tata dodal: „Zatím je pro nás nejasné, zda po těchto změnách nalákáme zákazníky na vyspělých trzích k naší značce, ale doufáme, že s cenou pod 10.000 dolarů uspějeme“.

Současná generace Taty Nano byla vyvinuta jako alternativa k silničním skútrům. V motorovém prostoru se nachází dvouválec o obsahu 624 ccm a výkonu 37 koní. Začala se prodávat v roce 2009 s cenovkou 100 tisíc rupií (v přepočtu asi 45 tisíc korun)a stala se tak nejlevnějším automobilem na světě.

Mohlo by vás zajímat:  Tata modernizovala svůj nejprodávanější model

Není ani známé, jak se bude Nano v USA prodávat. Generální ředitel značek JaguarLand Rover pro Severní Ameriku, Andy Goss, prohlásil: „Prozatím nebyly žádné diskuze či jednání o používání naší dealerské sítě k prodeji malého modelu“. A proč mluvíme o Jaguar/Land Rover (JLR)? Jelikož Tata Motors je vlastníkem těchto značek od roku 2008.