Tata představila koncept Nano Twist Active

Je to už neuvěřitelných šest let, co se světu poprvé představila superlevná Tata Nano. Za tu dobu tohle auto dostalo evropskou variantu, stačila ho zachvátit aféra s požáry a v neposlední řadě také nenaplnilo očekávání výrobce co se prodejů týká.

Na právě probíhajícím autosalonu v Novém Dillí však Tata ukazuje, jak by chtěla napravit vcelku špatné prodeje malého modelu. Nano Twist Active Concept totiž ukazuje, jak bude vypadat chystaný designový facelift. Dočkáme se nové masky chladiče, spojující přední světlomety, nových nárazníků a také nových barev karosérie.

Zdaleka největší změna se však odehrála v zadní části automobilu. Nano Twist Active totiž dostalo otevíratelné víko kufru, což dramaticky zlepšuje praktičnost modelu a na páté dveře přináší madlo pro snadnější otevírání.

Uvnitř se zapracovalo především na materiálech a celkovém sladění barev, které má být nově výrazně lepší. Poprvé je také Nano vybaveno elektronickým posilovačem řízení, na všech kolech najdeme bubnové brzdy.

O kousek dál pak Tata překvapila konceptem Nano Twist F-Tronic, který má rovněž designové prvky konceptu Twist Active, stejně jako zadní otevíratelné páté dveře, ale navíc je vybaven pětistupňovou robotizovanou převodovkou F-Tronic. Na výrobě převodovky spolupracovala Tata s italskou společností Magneti Marelli, která dodává technologie i pro F1, což samozřejmě nechybí v tiskovém prohlášení. Samotná převodovka je údajně o 15 – 20 procent úspornější než klasické automaty. 

Zdroj: Tata