Tata představila své základní víceúčelové vozidlo

Tata modernizuje svůj vozový park a zatím posledním přírůstkem se stalo víceúčelové vozidlo Movus. Technicky se sice jedná o terénní Sumo Grande, sama indická automobilka jej však vydává spíše za MPV.

Způsobené je to především velkou variabilitou auta, které jezdí na rozvoru náprav 2550 mm. Do interiéru se totiž vejde 7, 8 nebo dokonce 9 cestujících! Kdo by se však bál, že geny výchozího terénního modelu vymizely, nemusí. Auto má nadále například 180 mm světlou výšku.

Pod kapotou najdeme 2.2litrovou jednotku Varicor o výkonu 120 koní s točivým momentem 250 Nm. Motor je spojen výhradně s pětistupňovým manuálem. Podvozek s nezávislými dvojitými lichoběžníky vpředu a vinutými pružinami vzadu byl přizpůsoben pro používání na méně kvalitních silnicích.

Spotřeba klesla až na úroveň 6,4 l/100 km, což z Movusu, spolu s nádrží na 65 litrů paliva, činí jedno z nejúspornějších aut svého segmentu. Technicky by mělo být auto velmi nenáročné a podle tiskové zprávy by se do servisu mělo podívat minimálně.

Prodej startuje v těchto dnech za cenu od v přepočtu 229 000 Kč. Na výběr jsou dva výbavové stupně CX a LX a dva laky karosérie – bílá Porcelain a stříbrná Meteor.

Zdroj: Tata