Tato automobilka změnila název. V češtině zní vulgárně

U nových a mladých automobilek může být běžné, že po několika letech změní své jméno. Důvodem je například vstup investorů, stejně jako snaha lépe oslovit zájemce na celém světě. To je příklad i automobilky, která figurovala po názvem SF Motors. Ta vznikla před 3 lety, a to hlavně díky štědrosti čínských investorů. Nyní se tento název změnil.

Konkurence pro Teslu

Než se na konkrétní název podíváme společně, je třeba říci, že společnost SF Motors vznikla jako primární konkurent pro Teslu. Bude se také specializovat na výrobu elektromobilů. Jak se jí povede, to ukáže až budoucnost. Nutno ale říci, že hlavně u nás, v České republice, si ji dost dobře zapamatujeme. Ostatně to můžeme říci i o Tesle, jelikož pod stejným označením se u nás v minulosti vyráběly a také prodávaly různé elektronické výrobky.

Jaký bude nový název?

Co odborníci ze SF Motors vymysleli? Je to název Seres. Na první pohled nic zvláštního, ale pokud bude dodržena správná výslovnost s použitím písmene „š“ na konci, již se ukazuje krása a také zajímavost češtiny. Rázem máme z názvu automobilky vulgární slovo, které jistě vzbudí mnoho ohlasů. Na druhou stranu musíme říci, že jedno pozitivum to přece jenom má. Jedná se o pozitivum spojené s tím, že název alespoň nikdo nezapomene.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  BMW a sedm stupňů pro manuál - jiný pohled