Tauro V8 Spider oficiálně představen

Malá španělská automobilka Tauro dnes oficiálně představila svůj nejnovější projekt otevřeného sportovního vozu. A nejedná se o nic jiného, než o atraktivní roadster pojmenovaný jako V8 Spider.

Ten je poháněn vidlicovým osmiválcem LS3 o zdvihovém objemu 6,2 litrů původně z Corvetty. Tato pohonná jednotka nabízí výkon 324 kW (440 koní) a 586 Nm točivého momentu. A pokud by se to některému z celkem třiceti budoucích majitelů zdálo málo, je tu několik performance balíčků, které zvednou výkon až na velice slušných 650 koní. To v kombinaci s hmotností příjemných 1200 kilogramů neznamená nic jiného, než zrychlení z nuly na 100 kilometrů v hodině pod 4 vteřiny.

Pojďme se nyní podívat na design. Zadní část vozu se nese v duchu retrodesignu. Můžeme tedy vidět kulaté zadní svítilny, žebra na bocích karoserie či protáhlé ochranné oblouky. Se skvěle navrženou zádí pak bohužel příliš nekoresponduje přední část vozu, kde můžeme vidět hranaté světlomety a obří nasávací otvor ve stylu Pontiacu Solstice. Škoda. A úplné terno to není ani v interiéru. Ten sice nevypadá nijak zle, ale nemůžu se zbavit dojmu, že skvěle by vypadal spíše před deseti lety. A zachránit to nemůže ani kůží obšitá palubní deska či čalounění z Alcantary. Ale abych pouze nekritizoval, Tauro V8 Spider jako celek působí originálně a nesmírně zajímavě. Je ovšem jeho cena 100 tisíc dolarů adekvátní?