19703

„Vždyť to zvládnu opravit jednoduše sám, nepište mi to iniciativně do závad,“ přesvědčoval jsem technika na STK

Jezdit na STK může být za trest. Zvláště, pokud narazíte na technika, který si na vás a na vašem autě takzvaně honí ego. Jsou věci, které by se daly přehlédnout, nebo vyřešit na místě. Bez toho, aby technik dělal machra a hned iniciativně zapisoval nalezené závady. Návštěva STK je někdy o nervy. Ani ne tak proto, že nevěříte svému autu, ale spíše proto, že někteří technici si myslí, že jsou mistry světa. A ze své pozice to nám, běžným majitelům aut, dokážou dávat pořádně najevo. Přitom jenom bazírují na nesmyslech a úplných banalitách.

Číst více
Sava Tires

Pneumatiky Sava v koncernové kvalitě Goodyear

Výrobce pneumatik Sava má překvapivý původ a více než 100 letou historii. Víte, že pochází ze Slovinska a začal jako výrobce bot? Nyní je však už v rukou amerického Goodyear a vyrábí ekonomicky výhodné pneumatiky. Pojďme se na ně podívat. Slovinská Sava Historie značky Sava se datuje od roku 1921, kde byla založena ve slovinském městě Kranj. Společnost Sava se původně zaměřovala na výrobu obuvi a s postupem času se dala do výroby pneumatik a výrobků z gumy. V druhé polovině 20. století došlo k zásadní modernizaci a firma se stala jedním z předních výrobců v regionu bývalé Jugoslávie.

Číst více
Auto Mechanic Working Garage Repair Service (1)

Jak může snadná oprava auta svépomocí způsobit ještě více škody

Oprava automobilu svépomocí může být lákavá z mnoha důvodů, včetně potenciální úspory nákladů a osobního uspokojení z dokončení práce vlastníma rukama. Avšak existuje několik důvodů, proč může být lepší a bezpečnější svěřit opravy a údržbu automobilu do rukou profesionálů v servisu: Komplexita moderních vozidel: Dnešní auta jsou vysoce technologická a složitá zařízení. Mnoho systémů v moderních vozidlech, včetně motorového řízení, brzdových systémů a systémů bezpečnosti, je řízeno pokročilými počítači a vyžaduje specializované znalosti a vybavení pro diagnostiku a opravy.

Číst více
Car Stands Snow Covered Road Wintertime Cloudy Day

ESP je dobrým slouhou i zlým pánem. Vypnutí nemusí být tak snadné, v zájmu bezpečnosti

ESP v automobilech znamená “Elektronický stabilizační program“ (z anglického “Electronic Stability Program“). Jedná se o systém aktivní bezpečnosti vozidla, který pomáhá řidičům udržet kontrolu nad vozidlem a zabránit smyku nebo prokluzu, zejména v situacích, kdy je vozidlo těžce ovladatelné nebo když se dostane na kluzký povrch. Zde je podrobnější pohled na to, jak ESP funguje: Senzory: ESP neustále monitoruje data ze senzorů vozidla, jako je rychlost, směr otáčení volantu, směr jízdy a boční zrychlení. Tyto informace jsou porovnávány s předem určenými hodnotami, které odpovídají stabilní jízdě.

Číst více
Man Shorts Shirt Sitting Steering Wheel Holding Gearbox

Šest nejčastějších chyb v autě s automatem i manuálem: Jak ho zničit

Automatické převodovky jsou známy pro svou jednoduchost a pohodlí, zejména ve městském provozu. Manuální zase preferují zastánci zábavné jízdy. Avšak i přes zdánlivou snadnost ovládání se mnoho řidičů dopouští chyb, které mohou zkrátit životnost převodovky nebo dokonce ohrozit bezpečnost na silnici. V tomto článku se podíváme na některé z nejčastějších chyb, kterých se řidiči dopouštějí, a nabídneme tipy, jak se jim vyhnout. Zastavení bez zařazení „P“ (Park): Mnoho řidičů často zastaví vozidlo na křižovatce nebo v dopravní zácpě bez zařazení polohy „P“. To vede k nadměrnému opotřebení spojky a jiných součástí převodovky.

Číst více
Stop Sign City While Dawn

„Když to není nutné, na stopce nezastavuji.“ V křižovatkách mnoho řidičů bezdůvodně brzdí provoz

Většina z nás si pamatuje, co ho v autoškole učili. Že správné chování před křižovatkou, osazené dopravní značkou „Stůj a dej přednost“, je pochopitelně zastavit a dát přednost v jízdě. Je to základní zásada, kterou by měl znát každý řidič: zastavit, vyčkat a až poté pokračovat. Na první pohled to vypadá jednoduše, ale realita ukazuje, že mnoho řidičů nedodržuje tato pravidla správně, což může narušovat provoz. A teď nemám na mysli ty řidiče, kteří značku nerespektují. Mám na mysli ty řidiče, kteří patrně ve své neznalosti nebo nadměrné opatrnosti zastavují více, než je nutné.

Číst více
Zadek Vozu Skoda Karoq

Vybíráme tažné zařízení pro Škoda Karoq

Při koupi nového vozu si můžete samozřejmě určit, jaké budete mít vybavení. To se vám u ojetých vozů nepoštěstí. I zde si ale můžete vůz přizpůsobit svým potřebám. Jednou ze zásadních věcí, kterou majitelé vozidel řeší, že tzv. koule. Její pořízení vás bude stát nějaké peníze a trochu papírování, ale rozhodně se to vyplatí. Co byste měli před koupí znát?

Číst více
Snímka Obrazovky 2023 07 28 O 11.15.54 (2)

Jak postupovat při ekologické likvidaci vozidla a vyřazení z evidence?

Jakmile váš automobil doslouží svému účelu a stane se autovrakem, je na čase přemýšlet o jeho zlikvidování a vyřazení z evidence. Správný postup při ekologické likvidaci je důležitý pro životní prostředí, ale může vám také přinést určitou finanční odměnu. Najděte spolehlivou provozovnu Pokud se rozhodnete pro likvidaci svého starého vozidla, je důležité zvolit spolehlivou firmu, která zajistí, že proces proběhne správně.

Číst více
Trailer Hitch Towbar Black Car

Vybíráme tažné zařízení pro malé vozy

Připojit za svůj vůz káru je někdy může hodit. Většina vozů se přitom prodává bez zařízení, na které byste ji mohli připojit. To je drobná komplikace, ale můžete to velmi jednoduše a poměrně rychle vyřešit. Stačí, když si vyberete správný produkt a necháte si ho profesionálně instalovat. Poradíme vám, jak ho vybrat. Není na tom nic těžkého, ale musíte myslet na pár základních kritérií.

Číst více
Portrait,of,a,handsome,male,biker,and,wearing,glasses.,close Up

Podle čeho si vybírat kvalitní moto oblečení? Bezpečí je na prvním místě

Jízda na motorce vám poskytuje pocit svobody, sounáležitosti s komunitou motorkářů a jistotu, že ještě nepatříte do starého železa. S ježděním na motorce totiž můžete začít v libovolném věku. Kromě spolehlivého stroje na dvou kolech ale potřebujete také kvalitní oblečení a obuv. Jak na jejich výběr?  Moto oblečení vás musí chránit Hlavní úlohou moto oblečení je vaše ochrana.

Číst více