Sava Tires

Pneumatiky Sava v koncernové kvalitě Goodyear

Výrobce pneumatik Sava má překvapivý původ a více než 100 letou historii. Víte, že pochází ze Slovinska a začal jako výrobce bot? Nyní je však už v rukou amerického Goodyear a vyrábí ekonomicky výhodné pneumatiky. Pojďme se na ně podívat. Slovinská Sava Historie značky Sava se datuje od roku 1921, kde byla založena ve slovinském městě Kranj. Společnost Sava se původně zaměřovala na výrobu obuvi a s postupem času se dala do výroby pneumatik a výrobků z gumy. V druhé polovině 20. století došlo k zásadní modernizaci a firma se stala jedním z předních výrobců v regionu bývalé Jugoslávie.

Číst více
Car Stands Snow Covered Road Wintertime Cloudy Day

ESP je dobrým slouhou i zlým pánem. Vypnutí nemusí být tak snadné, v zájmu bezpečnosti

ESP v automobilech znamená “Elektronický stabilizační program“ (z anglického “Electronic Stability Program“). Jedná se o systém aktivní bezpečnosti vozidla, který pomáhá řidičům udržet kontrolu nad vozidlem a zabránit smyku nebo prokluzu, zejména v situacích, kdy je vozidlo těžce ovladatelné nebo když se dostane na kluzký povrch. Zde je podrobnější pohled na to, jak ESP funguje: Senzory: ESP neustále monitoruje data ze senzorů vozidla, jako je rychlost, směr otáčení volantu, směr jízdy a boční zrychlení. Tyto informace jsou porovnávány s předem určenými hodnotami, které odpovídají stabilní jízdě.

Číst více
Stop Sign City While Dawn

„Když to není nutné, na stopce nezastavuji.“ V křižovatkách mnoho řidičů bezdůvodně brzdí provoz

Většina z nás si pamatuje, co ho v autoškole učili. Že správné chování před křižovatkou, osazené dopravní značkou „Stůj a dej přednost“, je pochopitelně zastavit a dát přednost v jízdě. Je to základní zásada, kterou by měl znát každý řidič: zastavit, vyčkat a až poté pokračovat. Na první pohled to vypadá jednoduše, ale realita ukazuje, že mnoho řidičů nedodržuje tato pravidla správně, což může narušovat provoz. A teď nemám na mysli ty řidiče, kteří značku nerespektují. Mám na mysli ty řidiče, kteří patrně ve své neznalosti nebo nadměrné opatrnosti zastavují více, než je nutné.

Číst více
Portrait,of,a,handsome,male,biker,and,wearing,glasses.,close Up

Podle čeho si vybírat kvalitní moto oblečení? Bezpečí je na prvním místě

Jízda na motorce vám poskytuje pocit svobody, sounáležitosti s komunitou motorkářů a jistotu, že ještě nepatříte do starého železa. S ježděním na motorce totiž můžete začít v libovolném věku. Kromě spolehlivého stroje na dvou kolech ale potřebujete také kvalitní oblečení a obuv. Jak na jejich výběr?  Moto oblečení vás musí chránit Hlavní úlohou moto oblečení je vaše ochrana.

Číst více
Black Car Drives Snow Covered Forest Road During Snowstorm Trees Both Sides View From Car Dangerous Driving Conditions

Machrovat na sněhu neumí každý. Na tahle pravidla je nutné pamatovat, aby jízda neskončila pohromou

První sníh přinesl řidičům nejenom dopravní komplikace, ale i možnost se za volantem trochu vyřádit a užít si zábavné jízdy. Ne každý ale podobnou jízdu zvládá. Kdo si chce na sněhu užít trochu té srandy a nechce, aby jeho kousky skončily pohromou, měl by si zapamatovat několik základních věcí. Zkušenosti jsou základ Když něco neumíte, tak to prostě nedělejte. Na blbnutí na sněhu potřebujete zkušenosti.

Číst více
Snow Gff3ea84d7 1280

Bezpečná jízda v zimě – těmto prohřeškům se na silnicích vyvarujte

Námraza, brzká tma a snížená viditelnost… Řízení v zimě dělá problémy nejen nezkušeným řidičům. Na silnicích občas potkáme i ostřílené harcovníky, kteří podcení situaci a vyrazí jen tak halabala. Příprava na zimu je jednoduchá, začněte s ní ale včas. Od 1. listopadu platí povinnost zimního obutí tam, kde to vyžaduje zákon. I přesto ale řidiči přezouvají auta až s prvním sněhem.

Číst více
Fgsofuyluz2mg54dfv6t

Elektrický Ford Mustang Mach-E získal plných pět hvězdiček za bezpečnost i za životní prostředí

Ford Mustang Mach-E přidal na svůj neustále se rozšiřující seznam nejrůznějších ocenění maximální pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP i Green NCAP. Nové elektrické SUV značky Ford ocenila pěti hvězdičkami jak nezávislá autorita, která se zabývá hodnocením bezpečnosti automobilů, tak nezávislá iniciativa podporující vývoj ekologicky šetrných a hospodárných vozů.

Číst více
Dirt,on,the,wheel.,mechanic,holding,a,tire,at,the

Letní, zimní a celoroční pneumatiky – jaké jsou rozdíly?

Na první pohled se všechny druhy pneumatik mohou zdát stejné, ovšem výměna zimních pneumatik za letní je důležitá. Liší se počtem drážek, tvarem vzorku i svým složením, díky čemuž jsou vhodné pro danou sezónu. Letní pneumatiky Mezi ty nejdůležitější vlastnosti, které nabízí letní pneumatiky, patří vysoká odolnost vůči zahřívání a skvělá reakce i ve vysokých rychlostech. A to i s minimální hloubkou dezénu 1,6 milimetrů.

Číst více