Těchto 5 bodů potvrdí, že jsou celoroční pneumatiky opravdu vhodnou volbou

Nejenom otázka, zda přezouvat nebo nepřezouvat, ale také otázka, zda jsou lepší volbou zimní nebo celoroční pneumatiky aktuálně rezonuje nejenom na internetu. Pokud ještě nemáte přezuto a stále uvažujete nad tím, že by vám celoroční sada mohla vyhovovat, projděte si těchto pět bodů. Jestliže u každého z nich odpovíte ano, dá se říci, že s celoroční pneumatikou chybu neuděláte.

Jsou u vás mírné zimy?

Žijete v oblasti, která je spíše nížinou a to znamená, že jsou zde zimy spíše mírné? Že sníh na silnicích je spíše výjimkou a pokud už se objeví, je za pár minut pryč? V takovém případě může celoroční pneumatika vyhovovat.

Máte malý kilometrový nájezd?

Auto zase až moc nevyužíváte a jezdíte s ním spíše jenom na nákupy, nebo na návštěvy za vašimi blízkými? Pokud Je nájezd během zimy opravdu spíše minimální, nemusí být zimní pneumatiky nutností.

Jezdíte pomalu a opatrně?

Jste zastáncem toho, že větší vliv na bezpečnost jízdy má hlavně vaše obezřetnost a také opatrná jízda odpovídající, spíše pomalejší rychlostí? I to může jasně nahrávat tomu, že sada celoročních pneumatik rozhodně nemusí zklamat.

Zůstáváte v nížinách a na hory nejezdíte?

Neholdujete zimním sportům, ani nemáte nikoho, koho byste do horských oblastí kde je výskyt sněhu velký jezdili navštívit? I to nahrává faktu, že se bez zimní sady obejdete a zimu můžete bez problémů zvládnou i na té celoroční.

Žijete ve velkém městě?

Ve velkých městech to není s množstvím sněhu až tak problémové, jako v různých malých obcích. Když už napadne, vyjíždějí silničáři, kteří za pár desítek minut posolí hlavní tahy a v tu chvíli už vás nečeká sníh, ale jenom mokro.

Jedna otázka na závěr

Splňujete všechnu pětici bodů? Pokud ano, mohou vám celoroční pneumatiky opravdu vyhovovat. Pouze si položte ještě závěrečnou otázku – koupíte ty kvalitní? I tady se možnosti liší a stejně jako u zimních je na místě hledět při výběru hlavně na nezávislé testy.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora