Těmto vozům se v bazarech vyhněte. Je to známá Alfa, ale i BMW nebo Volkswagen

Plánujete koupit ojeté auto? Není to nic jednoduchého. Pokud nechcete šlápnout vedle, rozhodně se nezastavujte o vozů z našeho výčtu. Dá se říci, že na trhu s ojetinami patří mezi to stoprocentně nejhorší. Případné servisní náklady vás doslova stáhnou z kůže. O jaké vozy se jedná?

Alfa Romeo 156

Na pohled velmi povedený vůz, který se vyráběl v letech 1997–2005. příjemným vzhledem se však nenechte zmást. Ten je tím jediným, co je na autu povedené. Hlavní slabinou je celková nekvalita vozu. Mezi velké problémy patří koroze výfukového systému, problémy s ABS, stejně jako nekvalita benzinových motorů. Náklady na servis mohou stoupat do nebeských výšin.

BMW 320d (E90)

Máte tuto automobilku spojenu s určitou kvalitou? I mistr tesař se někdy utne. A model BMW 320d to jenom potvrzuje. Kdo se rozhodně pro celkem populární naftové motorizace, neměl by zapomínat na problémy se vstřiky, ale i se setrvačníkem. K tomu všemu nelze opomíjet ani možní problémy s rozvody. A díly nebývají u BMW nijak levné.

Land Rover Discovery

Skvělé auto, které vás v terénu ani mimo něj rozhodně nezklame. Tedy pokud nenatrefíte na špatný kus, kvůli kterému budete stále jenom otvírat peněženku. To proto, že bude třeba řešit problémy se vzduchovým odpružením, které je sice zajímavým a praktickým, ale i nákladným prvkem tohoto vozu.

Mazda 6

Japonská auta jsou známá pro svou spolehlivost. Ne u všech modelů to ale platí. Pokud je ve vašem hledáčku Mazda 6, dejte si pozor na nabízené vznětové motory, které mohou mnohdy potrápit vás i vaši peněženku. Čerpadlo, vstřikovače, ale také dvouhmotový setrvačník. To je trojice věcí, kvůli kterým jezdí majitelé tohoto vozu do servisu celkem často. Dále dejte pozor na korozi, jelikož ochrana před ní není až tak dokonalá.

Mohlo by vás zajímat:  Díky staré dobré technice, kterou Porsche používá, má konkurenční výhodu

Volkswagen Passat B6

Velmi populární vůz, nabízení i s poměrně širokou škálou motorizací. Jednou z nich je také vyhledávaná verze 2.0 TDI PD, na kterou však doporučujeme dát si pozor. Prasklá hlava a problémy s olejovým čerpadlem jsou hlavní neduhy této motorizace. Ani jedna oprava není nijak levná.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora