Tesla a její nejlevnější Model 3 – vyjde na 800 000 tisíc korun a koupíte ho pouze on-line

Automobilka Tesla, která se stala symbolem elektromobilů a zároveň poměrně vysoké ceny, nyní spustila prodej svého vozu Tesla Model 3. V porovnání se všemi dalšími typy vyjde tento nejlevněji – zaplatíte za něj 800 tisíc korun. Zajímavostí je, že ho neuvidíte v žádném autosalonu – koupit ho můžete jen přes internet.

Cena a on-line prodej spolu souvisejí

On-line obchodování je stejně jako samotné elektromobily značky Tesla moderním trendem a tak se nejedná o nic překvapivého, že se po internetu nabízejí. Hlavními důvodem je však něco jiného. Šéf automobilky Tesly Elon Musk zdůvodnil, co jej vedlo k tomuto nezvyklému kroku právě u nejlevnějšího modelu:

  • Je rok 2019 a lidé chtějí nakupovat více on-line
  • Ale hlavně je to cesta, jak dosáhnout úspor a vůz prodávat výrazně levněji

Jaké vybavení u Tesla Model 3 najdeme?

Tesla již spustila objednávky a první vozy by se k novým majitelům mohly dostat už v březnu. Jako základní výbavu můžeme očekávat látkové potahy sedaček, manuálně upravitelnou pozici volantu i sedaček, navigaci a čtyři USB porty. Najdeme zde však i panoramatickou střechu, elektrická a vyhřívaná zrcátka a Bluetooth konektivitu. Model 3 se z 0 na 100 dostane 5,6 vteřiny a maximální rychlost je 209 km/h. Očekávaný dojezd je až 354 kilometrů.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora