Tesla dává ruce pryč od vozu, který se nepovedl a majitel na jeho vady upozornil

777

O kvalitě, respektive nekvalitě modelů kalifornské Tesly jste si už asi vyslechli svoje. Automobilka vizionáře Elona Muska má řadu skalních fanoušků, ale také spoustu pomlouvačů, kteří s nadšením sdílí všechny zvěsti o problémech aut od Tesly. Některé jsou uměle nafouknuté, jiné se zakládají na pravdě jen částečně a někdy se dokonce ukáže, že internetem proletěla kompletně falešná zpráva. Tentokrát ovšem stížnosti pocházejí od muže, který si koupil Teslu Model Y. A se svým autem je hrubě nespokojen.

Mohlo by vás zajímat:  Tónované sklo vypadá dobře, ne vždy si však rozumí s bezpečností
Zdroj obrázku: Facebook/Sam Choi

Cítí se být poškozen

Sam Choi, majitel poruchové Tesly, přitom volí velmi mírná slova. Ve chvíli, kdy by většina lidí výrobci sprostě nadávala, kde se dá, Choi suše poznamenává, že se jednáním firmy cítí být poškozen. Či spíše dlouhodobě poškozován. Tradiční hlášku Tesly „Nebojte, opravíme to.“ totiž slýchá mnohem častěji, než by bylo zdrávo.

Zdroj obrázku: Facebook/Sam Choi

Dlouhý výčet defektů a poruch, kvůli kterým bylo třeba Teslu servisovat, zahrnuje například:

  • Vypadlé boční okénko na straně spolujezdce
  • Jeden ze zadních blatníků se z jízdy uvolnil a zablokoval kolo
  • Dveře na straně řidiče špatně doléhaly a nešly zavřít
  • Trhliny na zadních dveřích, které se objevily pod lakem
Mohlo by vás zajímat:  Škrábnuté auto na parkovišti je běžná věc, ne každý se ale zachová správně

Mizerný přístup firmy

Podobné nesrovnalosti byste asi čekali, když si koupíte za pár tisíc korun ojetinu, která je víc vrakem než autem. U zbrusu nového moderního elektromobilu progresivní značky, jejíž akcie letěly v poslední době raketovým tempem vzhůru, je to více než překvapivé. Zklamání je ovšem také přístup celé firmy.

Zdroj obrázku: Facebook/Sam Choi

I těm nejdokonalejším výrobcům s perfektně nastavenými robotickými výrobními linkami se občas stane, že z výrobního pásu sjede lidově řečeno zmetek. Kus, který zkrátka nemůže jít do prodeje. Pokud se něco takového stane, a pokud si dokonce tento zmetek někdo koupí, firma by ho měla nahradit novým, stoprocentně funkčním kusem. Tesla však od svého zmetku dává ruce pryč.

Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora