Tesla je nucena pozastavit rozšíření své fabriky. Proč?

Electric Car 2758530 960 720[1]

Značka Tesla přišla v poslední době hned s několika špatnými zprávami. Většina z nich se týká menších prodejů modelů značky Tesla, než se očekávalo. A dnes vyplula na svět další informace: Tesla musí pozastavit budování své fabriky, která vyrábí akumulátory pro všechny elektromobily značky Tesla. Tato fabrika se jmenuje Gigafactory a sídlí v nevadské poušti.

Proč se nepokračuje v rozšíření firmy?

Společnost Tesla byla nucena pozastavit toto své rozšíření firmy na akumulátory jednoduše proto, že takové množství akumulátorů nebude potřeba. Společnost totiž očekávala enormní zájem o své vozy, a to se zatím nestalo. Jedna špatná zpráva tak způsobuje řetězec dalších zpráv a  je otázkou, zda to společnost Tesla ustojí. Rozšíření firmy na akumulátory bylo společným projektem Tesly a Panasonic a jednalo se o dlouhodobé plánování, které počítalo s obrovským navýšením kapacit.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz E dostal facelift

Jak jsou na tom prodeje Tesly?

  1. dubna zveřejnil Elon Musk počet vyrobených aut. Tento počet se bohužel nerovnal předpokládaným kvótám, a to způsobilo pokles akcií na trhu až o 9 %.
  • Nejlépe je na tom Model 3, který má v Evropě extrémně dobré výsledky.
  • Ovšem ostatní modely, od kterých se očekával úspěch, s označením S a X, jsou na tom bledě. Jejich prodej není nikterak veselý a způsobil celkový pokles zisku společnosti.
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora