Tesla stále neprodává tak, jak by chtěla. Proč nejde na odbyt?

Ačkoli dříve měla Tesla problém v tom, že nestíhala svá auta vyrábět, nyní je problém opačný. V současné době má Tesla vyrobené velké množství automobilů, nejsou ale zájemci o jejich koupi. Tato skutečnost může znamenat začátek konce automobilky Tesla. Ta si slibovala mnohem větší prodej. Bohužel se tak ale nestalo, a to ani při zavedení Modelu 3 do Evropy.

Působivý Model 3

Právě tento model od kalifornské automobilky byl zaveden na evropský trh s cenou 35 tisíc dolarů. Na české korunuje to asi 800 000 Kč, což je za nový elektromobil poměrně nízká cena.

  • Firma očekávala prodeje v objemu mezi 54 600 až 58 900 kusů.
  • Navíc chtěla ještě prodat dalších 21 000 kusů vozů Model S a Model X.

Celkem se tedy očekávalo, že se prodá okolo 76 000 kusů vozů značky Tesla. Bohužel, v průběhu prvního čtvrtletí se tak nestalo.

Model S a Model X

Automobilka také očekávala, že se prodá podstatně více vozů Modelu S a X, které jsou dražší a luxusnější než Model 3. A tedy firma na nich má větší zisk. Prodat se podle plánů mělo celkem 21 000 kusů těchto dvou modelů. Prodalo se však ale pouze 12 100 kusů, což je nejméně od posledního kvartálu roku 2015 (tehdy ještě ani Model X nebyl v prodeji). To znamená, že zájem o vrcholné modely Tesly se propadl skoro o polovinu. A analytici ani v příštích měsících nepředvídají zlepšení.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora