Testování VW Golf GTI Club Sport

Volkswagen Na Nürburgringu kromě Golfu R Variant otestoval tako ostřejší variantu klasického hatchbacku GTI. Pravděpodobně se jednalo o variantu zaměřenou více na okruhové ježdění, která by mohla nést název Club Sport. Také je možné, že šlo o upravený silnější Golf R Evo, jehož uvedení v budoucnu automobilka potvrdila. Stejně jako v případě verze R Variant se jednalo o nezamaskovaný prototyp.

Na bocích vozu bylo umístěno logo Wiechers. Tato německá firma prodává díly pro okruhové úpravy automobilů, specializuje se zejména na bezpečnostní rámy, závodní sedadla, závodní pásy a úpravy tlumičů. Tyto díly byly na prototypu dobře patrné. Kromě nich byl na voze umístěn rozměrný spoiler a osmnáctipalcová kola z Golfu R (která naznačila požití větších brzd). Dle svědků byl prototyp hlučnější než standartní GTI, takže je pravděpodobné, že byly provedeny i úpravy motoru.

Je pravděpodobné, že finální verzi, stejně jako zmíněný Golf R Variant, automobilka představí na tradičním srazu GTI u jezera Wörthersee.

Zdroj:motorauthority.com

Foto:autoblog.gr