Testy Euro NCAP zklamaly Peugeot a Jeep. Zkoušené vozy získaly pouze 4 hvězdy

Testy Euro NCAP prošla čtveřice vozů, a i když si řada lidí myslí, že získat pět hvězd je pro většinu automobilek povinnost, není tomu tak. Ze 4 testovaných vozů dokázaly plný počet získat pouze 2. Zbývající dvojice v podobě aut Peugeot a Jeep se musela spokojit s menším přídělem pouhých 4 hvězd. Podívejme se na to, jak testy dopadly.

BMW řady 3

Vůz rozhodně nezklamal. Bezpečnost dospělých byla hodnocena 97 procenty a bezpečnost dětí 87 procenty. Velmi dobrých výsledků dosáhla bezpečnost chodců. A to na 87 procent. Aktivní a pasivní bezpečnostní systémy byly hodnoceny na 76 procent což celkově znamená plný počet, tedy pět hvězd.

BMW řady 1

Ani tady automobilka nezklamala a získala plný počet pěti hvězd. I když je pravdou, že výsledky byly o poznání horší než u trojkové řady. Bezpečnost dospělých byla hodnocena na 83 procent, ale bezpečnost dětí shodně 87 procent. Případná kolize s chodcem byla hodnocena 76 procenty a bezpečnostní systémy vozidla získaly 72 procent. I toto však na pět hvězd bez problémů stačilo.

Peugeot 208

Máme tu první vůz, který v testu dostal jenom 4 hvězdy, což mu může výrazně pošramotit pověst a podepsat se na prodejích. Je však pravdou, že bezpečnost dospělých byla hodnocena na 91 procent a bezpečnost dětí na 86 procent. To jsou hodnoty velmi dobré. To stejné platí o bezpečnostních systémech, které získaly 71 procent. Kde však auto selhalo, to byla bezpečnost chodců při kolizi s ním. Hodnota 51 procent nutně znamenala ztrátu jedné hvězdičky.

Jeep Cherokee

Ani Jeep Cherokee nedostal plný počet, i když se to u auta takové kvality poměrně dost očekávalo. I přes jeho celkovou konstrukci byla bezpečnost dospělých hodnocena na 80 procent a bezpečnost dětí na 78 procent. Hodnocení bezpečnostních systémů přineslo 69 procent. Stejně jako u vozu Peugeot 208, i tady v případě auta Jeep Cherokee není příliš vyřešena bezpečnost chodců, jelikož tento parametr je hodnocen 56 procenty. Když se na vše podíváme celkově, musíme říci, že ze všech čtyř testovaných vozidel je toto největším zklamáním.

Mohlo by vás zajímat:  Lexus IS 300h obdržel ocenění Best in class za bezpečnost od Euro NCAP

Komentáře