Test Volkswagen Taigo Style 1.0 TSI DSG – dostatek stylu, dobré jízdní vlastnosti a rozumná pořizovací cena

Dnešní doba přeje vozům, které nabídnou robustní tvary a trochu těch terénních ambicí, když k tomu ještě přidáte linie karoserie kupé, máte na úspěch celkem slušně zaděláno. Zcela jasným průkopníkem tohoto trendu se stalo BMW X6, které odstartovalo tuto spíše módní než praktickou záležitost. Automobilka Volkswagen tomuto trendu poměrně dlouho odolávala, nyní však na trh přichází s modelem Taigo.

Číst více

Test Nissan Qashqai: Třetí generace auta, které v roce 2007 vytvořilo zcela nový segment

Psal se rok 2007 a světlo světa spatřil Nissan Qashqai. Auto, které spojovalo dvě rozdílné kategorie. Kompaktní hatchback a SUV. A vznikl vůz, kterému dnes neřekneme jinak než crossover. Roky plynuly, zájem o tuto kategorii rostl, objevovala se nová konkurence, ale Nissan Qashqai zůstával. A nyní se představuje v jeho třetí generaci. Tu jsem dostal do rukou, otestoval a udělal si názor.

Číst více

Test Mitsubishi L200 MOUNTAIN SHERPA – expediční speciál, který se ani práce nezalekne

Mitsubishi L200 aktuální generace je tu s námi již delší dobu. Poslední modernizace přinesla tomuto úspěšnému pick-upu nejen výrazné oživení, ale také novou pohonnou jednotku, propracovanější podvozek a nové elektronické asistenty pro jízdu v terénu. Poměrně nově je v nabídce také „dvoustovka“ s označením Plus, tedy varianta nabízející výkonnější pohonnou jednotku. Zastoupení automobilky Mitsubishi nás celkem pravidelně „zásobuje“ různě upravenými vozy ze svého portfolia.

Číst více

Test Toyota Yaris Cross: Úsporný hybrid se díky pohonu 4×4 hodí i jinam, než je městská silnice

Toyota Yaris Cross má své místo v kategorii kompaktních crossoverů. O těch lze v úvodu určitě říct, že jsou osvědčenou volbou především do města, nebo jeho periferie. Ne vždy to ale stoprocentně platí a po týdenním testu mohu jen potvrdit, že s tímhle Yarisem se dá navštívit o mnoho více lokací, než jsem si původně myslel.

Číst více

TEST Toyota HILUX 2.8 D-4D – s tradiční modernizací přichází více výkonu a stylu

Po nedávno modernizovaném Land Cruiseru prošla naším redakčním testem další léty prověřená klasika z portfolia automobilky Toyota. Model Hilux je neodmyslitelnou stálicí segmentu pracovních pick-upů, který se dlouhodobě pyšní také výbornou prodejností. Není tedy divu, že jeho uživatelům je k dispozici již osmá generace tohoto modelu.

Číst více

Test Hyundai IONIQ 5 – nepřehlédnutelný, prostorný a na poměry svého segmentu celkem dostupný elektromobil

Hyundai Ioniq 5 je novým hráčem na poli elektromobility, který tento segment úspěšně posouvá zase o znatelný krok dále. K jeho trumfům totiž aktuálně patří nápaditý a promyšlený design, prostorný interiér, 800 V architektura s možností rychlého dobíjení, slušné hodnoty uváděných dojezdů a v neposlední řadě zajímavá pořizovací cena. My jsme redakčnímu testu aktuálně podrobili samotný vrchol nabídky tohoto modelu.

Číst více

Test Ford Mustang Mach-E: Elektromobil s kontroverzním jménem, kde zvuk poctivého motoru přece jen slyšíte

Ještě si vzpomínám na první zprávy o tom, že se bude vyrábět elektrický Ford Mustang. Mnozí z minuty na minutu začali nenávidět automobilku a přísahali, že si od ní už nikdy nic nekoupí. Doba postoupila, situace se uklidnila a elektrický Mustang se začal usídlovat na světových silnicích. Česká republika není výjimkou a mě se dostal do ruky kousek s označením Ford Mustang Mach-E AWD.

Číst více