Img 20231219 154345

Test Peugeot e-2008 GT: Příjemný elektromobil

V loňském roce byla představena modernizovaná verze vozu Peugeot e-2008. Už před ní se jednalo o designově povedené auto, které bylo nyní posunuto opět o kousek dále. Pokud jde o ty nejvýraznější změny exteriéru, jsou to rozhodně modifikované světlomety, ale také upravená maska chladiče. Dále nelze zapomenout ani na nové designy hliníkových kol. Nový Peugeot e-2008 je SUV s osobitým vzhledem. Je vybaven nejnovější generací Full LED světlometů s již tradičními 3 vrypy lvích drápů denního svícení a 3 LED drápy zadních světel.

Číst více
0

Test MAZDA 3 E-SKYACTIV X 186 – i nadále svá

Mazda 3 aktuální generace brázdí silnice již od roku 2019, její nepřehlédnutelný design je v případě tohoto vozu navíc doplněn o kvalitně zpracovaný interiér a skvělé jízdní vlastnosti, které se opírají o neutuchající odpor k přeplňování a o vyšší kubatury nabízených motorizací. My jsme aktuálně usedli do vozu, který byl vybaven celkem unikátní motorizací nesoucí označení e-Skyactiv X. V konkrétním případě se pak jedná o nejnovější počin z portfolia nabízených motorizací, tento tzv. „diesel na benzín“ je technologicky zajímavým mild hybridem, který v případě našeho vozu navíc kooperoval s výborným šestistupňovým manuálem.

Číst více
Img 20231214 095954

Dlouhodobý test SsangYong Korando: Zaujme nejenom nízkou cenou

Za málo peněz, hodně muziky. I tak by se dala jednoduše shrnout cenová politiky značky SsangYong na českém trhu. Jedním ze známých zástupců je model SsangYong Korando, který láká na velmi atraktivní cenovku i slušné papírové parametry či výbavové stupně. A jak to vypadá v reálu? Po třech týdnech s tímhle autem mám celkem jasno. Již více než 60 let je korejská automobilka SsangYong expertem na produkci vozů SUV 4×4. Na náš český trh se s portfoliem pokusila vstoupit hned dvakrát. Pauza po prvním pokusu jasně naznačila, že nebyl příliš úspěšný. Následoval ten druhý, v roce 2019.

Číst více
0

Test PEUGEOT 508 SW PSE – povedená modernizace podpořená vrcholným plug-in hybridním pohonem

Jaro roku 2023 přineslo tradiční generační modernizaci mého oblíbence, tedy Peugeotu 508. Avizované omlazení si pak pohrálo s jeho vnějším vzhledem a jistých inovací se dočkal také samotný interiér vozu. Do redakčního testu se mi tento krasavec dostal v průběhu vánočních svátků a hned v jeho vrcholné, celkem limitované, verzi PSE. Peugeot 508 PSE (Peugeot Sport Engineered) je “sportovním“ vozem současnosti, současnosti ovlivněné značnou dávkou elektrifikace. Tato verze je navíc vybavena řadou kosmetických změn, které podporují její sportovní charakter.

Číst více
Img 20231114 114230

Test Dacia Jogger Extreme: Zaměřeno na početné rodiny

O Dacii si můžeme myslet cokoliv, ale pokud hledáme normální auto, stoprocentně se nám dostane do hledáčku. I v případě, že to má být auto pro početnou rodinu. A je dost možné, že se dostane nejenom do užšího výběru, ale stane se i vítězem. Konkrétně mode Dacia Jogger, ve výbavě Extreme, na benzín i na LPG, se sedmi místy, k tomu má hodně slušně nakročeno. Design Spíše jednodušší design, při jehož prohlížení si zcela určitě vzpomenete na populární Logan MCV. Dacia Jogger je pochopitelně designově o kousek modernější, ale na druhou stranu určitě nejde o žádný velký extrém, auto vypadá spíše usedleji.

Číst více
0

Test DS 7 ESPRIT DE VOYAGE E-TENSE 300 EAT8 – více stylu a originálního zpracování pro cestovatelskou edici

ESPRIT DE VOYAGE (duch cestování) je první kolekcí DS Automobiles, která je primárně inspirována módním průmyslem a přináší do modelů značky nádech haute-couture. Po vzoru módních salónů a v tradici s francouzským stylem cestování byla tato kolekce navržena tak, aby propojila know-how značky s jejími oblastmi projevu. Vozy této kolekce, tedy výhradně modely DS 4 a DS 7, charakterizují světlé interiéry zvýrazňující exkluzivní povrchové úpravy a také bohatá výbava. My jsme aktuálně usedli do modelu DS 7 ESPRIT DE VOYAGE, který disponoval plug-in hybridní technologií disponující hned dvojicí elektromotorů a 300 koňmi kombinovaného výkonu.

Číst více
Img 20231031 135324

Test Opel Corsa-e: Auto do míst, kde elektromobilita dává největší smysl

Ať chceme nebo ne, elektromobilita je něco, co už dávno není spojeno pouze s pár nadšenci. Elektřina se do aut dostává stále více, a to nejenom v případě hybridů, ale i pokud mluvíme o klasických elektromobilech. A jedním z takových je i Opel Corsa-e. Stylové autíčko Opel Corsa se mi jako auto hodně líbí. Jde sice o mrňouse, ideálně do města (mimochodem, právě v tomto případě dává elektřina už z principu nejvíce smysl), ale stále si zachovává určité rysy dravého auta, se kterým člověk nebude ten poslední, kdo se rozhoupe na světlech – jak příhodné je opět zmínit tu elektřinu.

Číst více
0

Test HONDA ZR-V Sport e:HEV – prostorné kompaktní SUV s výbornými jízdními vlastnostmi

V průběhu letošního léta spustila automobilka Honda na evropském kontinentu prodej svého nového kompaktního SUV. Novinková Honda ZR-V je tak dalším zástupcem automobilky v dnes tolik oblíbené kategorii. Rozšíření aktuálního portfolia je v případě Hondy zcela logické a nové ZR-V se úspěšně zařadilo mezi ještě kompaktnější HR-V a vrcholné SUV, tedy model CR-V. Vůz je aktuálně v nabídce ve třech výbavových stupních (Elegance, Sport, Advance) a s jediným nabízeným celkem originálním a úsporným pohonným ústrojím. V tomto případě se jedná o hybrid, který tvoří benzínový atmosférický dvoulitr spolupracující hned s dvojicí elektromotorů.

Číst více
0

Test LEXUS LC 500 Convertible Hokkaidó Edition – z galerie umění rovnou do ulic

Kalendář hlásí již polovinu listopadu a já si jdu s úplným klidem vyzvednout vůz se stahovací plátěnou střechou. Dalo by se tedy podotknout, že na kabriolet nepanuje zcela ideální počasí. Když ale víte, že tím vozem je Lexus LC 500 Convertible, prožili byste s ním klidně i vánoční svátky. Lexus LC 500 je totiž automobilovou ikonou s kořeny sahajícími až k legendárnímu modelu LFA, tedy k vozu, který si po dlouholetém vývoji odbyl svoji premiéru na tokijském autosalonu už v roce 2009. Tato legenda osazená atmosférickým vidlicovým desetiválcem je dnes velmi ceněným sběratelským kouskem, který se doposud nedočkal svého nástupce.

Číst více
Img 20231010 105421

Test Volkswagen ID.3: Modernizovaný malý elektromobil využijete i za městem

Modelová řada Volkswagenu s označením ID není v dnešní době nic neznámého. Asi nikomu neuniklo, že jde výhradně o elektromobily, tedy jakousi cestu budoucnosti. Právě ID.3 byl úplně prvním představeným zástupcem takto pojmenované elektrifikované řady. A protože od představení uběhlo několik let, máme tu facelift. Povedl se? Volskwagen ID.3 ztělesňuje další fázi vývoje elektromobility se značkou Volkswagen: Zvenčí se ID.3 vyznačuje čistými liniemi, které mu dodávají sofistikovanější vzhled, zatímco jeho interiér zaujme vysoce kvalitními materiály a celou řadou asistenčních systémů, které jsou již součástí sériové výbavy. Tak vypadá čistě elektrická mobilita na úrovni doby.

Číst více