Test SsangYong Korando 1.5 T-GDI PREMIUM – povedený návrat na scénu

Vozy automobilky SsangYong se v minulosti netěšili moc velké oblibě, jejich hlavním handicapem totiž dost často býval poměrně „nápaditý“ vnější vzhled : – ). Historicky vzpomeňme například na podivně hranaté Musso nebo lehce hrbatý Rodius. Dnes je ale situace dost odlišná a poslední návrat na scénu se této jihokorejské automobilce opravdu povedl.

Číst více

Test Dacia Jogger TCe 100 ECO-G Extreme – za málo peněz hodně muziky

V minulém týdnu jsem usedl za volant nové Dacie Jogger, za volant vozu, který se toho svým zákazníkům snaží nabídnout opravdu hodně a již tradičně za velmi zajímavé pořizovací ceny.    Do testu jsme dostali slušivý sedmimístný model vrcholné výbavy Extreme se slabší z dvojice nabízených litrových motorizací kombinující pohon na benzín a LPG, dále spolupracující s šestistupňovou manuální převodovkou.

Číst více

Test Mazda CX-5 Skyactiv-G: Připravena na každou cestu, kterou si zvolíte

Modernizovaná Mazda CX-5 se na týden usídlila v mé garáži a už tím prvním, co mě překvapilo, byla barva. Žádná typicky červená, jakou pravidelně vídám na silnicích a na jakou jsem byl ve svých minulých testech zvyklý. Mazda CX-5, kterou jsem si vyzvedával k testu, byla v provedení Zircon Sand. Nejenom, že tento odstín skvěle vypadá, ale rozhodně budí pozornost a dotazy.

Číst více

TEST Mazda 2 Skyactiv-G90 M Hybrid – řidičsky zábavný kompakt

Mazda 2 aktuální generace prošla poslední modernizací už v roce 2020. Vůz však zaznamenal pouze minimální změny, které se týkaly především tradičních omlazovacích procedur. Automobilka se tedy i nadále drží nastoleného trendu, který přináší celkem zdrženlivý přístup k časté modernizaci jednotlivých modelů, a stejně tak si udržuje jistý odpor ke snižování kubatury svých motorizací a s tím spojenou absenci jejich přeplňování.

Číst více

TEST Škody Octavia RS 2.0 TSI DSG 120 let Motorsport – o stupeň lepší „ereso“

Ke 120 – ti letému výročí závodního týmu Škoda Motorsport nám mladoboleslavská automobilka nadělila výroční edici modelu Octavia. Základem tohoto vozu se stala Octavia RS ve své aktuální čtvrté generaci. Výroční edice je pak dostupná ve všech nabízených motorizacích a také v obou karosářských provedeních, v aktuálním ceníku je pak tento vůz uveden pod označením RS Challenge plus.

Číst více

Test Aprilia SR GT 125: Tenhle skútr nemusí zůstávat jenom ve městě

Při prvním pohledu na tento skútr je jasné, že se nejedná o typický usedlý městský stroj, kterých jsou v dnešní době plné ulice. Vzhledově se jedná o dobyvatele také trochu odlišného typu komunikace. A takto to bylo také podáno při oficiálním představení tohoto stroje – doslova. Italové zkrátka mají novou hračku na skákání přes obrubníky.

Číst více

Test Toyota Yaris GR Sport: Městský prcek se sportovním nádechem

Toyotu Yaris najdeme v portfoliu automobilky v několika provedeních. Kdo zatouží vyjet občas i mimo zpevněnou silnici, může ho oslovit Yaris Cross. Kdo by naopak radši vyrazil na závodní okruh, toho jistě osloví GR Yaris. Zákazníkům bez nějakých extra specifických požadavků bude vyhovovat základní model, a těm, co by ho přece jenom obohatili o trochu sportovnější dojmy, padne jako ulitý vůz Toyota Yaris GR Sport.

Číst více

TEST Škoda Enyaq Coupé RS 80x iV – sportovní střih pro povedený elektromobil

Již při mém prvním redakčním testu „klasické“ Škody Enyaq iV bylo jasné, že tento model se svojí vrcholnou sportovní verzí teprve přijde. A stejně tak bylo jasné, že tento model ponese tradiční označení RS. Na začátku tohoto roku jsme se tedy konečně dočkali a na automobilovou scénu vyjel plně elektrický Enyaq Coupé RS iV 4×4, aktuálně tedy nejvýkonnější a zároveň nejdražší vůz automobilky Škoda.

Číst více