TEST Škoda Karoq SPORTLINE 2.0 TDI – český oblíbenec prošel modernizací

Škoda Karoq je stálicí segmentu SUV již od roku 2017, tento stran prodejnosti mladoboleslavský SUV premiant byl sesazen teprve nedávno, a to modelem Kamiq. V rámci SUV portfolia automobilky Škoda tvoří Karoq zlatou střední cestu, jedná se tedy o vůz disponující dostatečně dimenzovaným vnitřním prostorem, kvalitně zpracovaným interiérem a obsáhlou paletu nabízených motorizací.

Číst více

Test Lexus NX 350h 4×4 E-Four LUXURY TOP – povedený mezigenerační posun

Redakčním testem nám aktuálně prošla nová generace Lexusu NX. Jeho první generační počin zaznamenal velmi slušná čísla prodejnosti a toto prémiové SUV s robustním designem, kvalitně zpracovaným interiérem a hybridním pohonem se tak stalo celkem oblíbené. S druhou generací přichází inovovaný vnější vzhled, v interiéru tolik očekávaný nový infotainment a dlouholetý specialista na hybridní pohony dopřál novému NX také plug-in hybridní pohonné ústrojí.

Číst více

Test Peugeot 308: Povedený kompaktní hatchback rozčeřil evropské vody nejenom svým vzhledem

Když došlo na zveřejnění finalistů ankety Evropské auto roku 2022, byla řada lidí… řekněme překvapena, i když to správné slovo má být přece jenom trochu jiné. Ze sedmice finalistů bylo 6 elektromobilů a jenom jedno auto mělo pod kapotou spalovací motor. Nebudu to protahovat, ano, byl to Peugeot 308. Kompaktní hatchback, který si dokázal získat porotu na svou stranu.

Číst více

Moto Guzzi V7 Stone 2022 – Evoluce Orla

Nová generace Moto Guzzi V7 Stone spojuje klasický styl s technologickými inovacemi, zároveň si ale zachovává osobitý charakter, díky němuž se stala legendou. Stále se jedná o časem prověřenou koncepci podélně uloženého “mohutného Véčka“ – spojky – převodovky a kardanu. Evoluce trvající více než půl století se projevila v novém modelu V7 především ve vyšším výkonu, jenž mezigeneračně narostl o 109 ccm3, 13 kW a 13 Nm.

Číst více

Test DS 4 CROSS RIVOLI 1.5 BlueHDi 130 EAT8 – další z klubu výjimečných

Automobilka DS nás ve své novodobé historii začíná poměrně pravidelně zásobovat velmi zajímavými vozy. V čerstvé paměti máme ještě nedávný redakční test elektrifikované DS 9 a nyní už sedíme v poslední novince modelu DS 4. S první generací „čtyřky“ jsme se rozloučili v roce 2018, aktuálně tu však máme o poznání charismatičtější vůz druhé generace, který je tvarován velmi odvážným a nápaditým rukopisem novodobé automobilky DS.

Číst více

Test Suzuki S-Cross 1.4 BoosterJet Hybrid: Tady je svět aut ještě v pořádku

Připadají vám nová auta jako hi-tech kosmické koráby z daleké budoucnosti? Tak se podívejte na Suzuki S-Cross. Přesně podobně by mohla začínat reklama na toto auto, které jsem dostal k týdennímu testu. A co chci úvodem vlastně naznačit a v čem dokáže tohle SUV vynikat? To napoví následující řádky. Povedená modernizace Je na místě připomenout, že tato generace Suzuki S-Cross vznikla v roce 2013.

Číst více

TEST Škoda Fabia MONTE CARLO 1.5 TSI DSG – sportovní střih pro čtvrtou generaci

S nástupem nové Škody Fabia jsme zaznamenali výrazný mezigenerační posun, a to nejen po stránce vnějšího designu nebo jízdního projevu. Jasně patrné změny totiž nastaly také v interiéru, který navíc příjemně narostl ve všech jeho směrech. Poté, co automobilka skončila s Fabií RS, je tradičním vrcholem nabídky verze Monte Carlo, která se hrdě odkazuje na sportovní úspěchy značky.

Číst více

Test Honda HR-V e:HEV: Třetí generace kompaktního SUV nedává Evropanům moc na výběr

Historie vozu Honda HR-V sahá až do roku 1998, kdy se začala prodávat první generace. Ta druhá přišla v roce 2014 a generace třetí je tady právě teď. Já do ní usedám a mám možnost zjistit, kam se za tu dobu auto posunulo. Nejenom designově – což je vidět na první pohled, ale i technicky, technologicky a motorově. Design inspirovaný kupé Kam vůz Honda HR-V zařadit?

Číst více

Test Peugeot 508 Hybrid: Charismatický odvážný krasavec, který umí být úsporný a příjemně tichý

Není důvod dlouho přemýšlet nad tím, čím tohle auto zaujme. Těžko by někdo odpověděl něco jiného než slovo design. Stačí první pohled a musíte Peugeot 508 milovat. Ale není to jenom vzhled, který stojí za zmínku. Je to také hybridní pohon, kterým Peugeot nejenom ukazuje, že to s elektrifikací myslí vážně, ale který tomuhle autu skvěle prospívá.

Číst více