TEST Toyota CAMRY 2.5 Hybrid Executive VIP – lehkou modernizací zase o krok dále

Píše se rok 2019 a Toyota na tuzemský trh opět uvádí svůj, stran prodejnosti, veleúspěšný model Camry. Toyota Camry přichází již v osmé generaci a jako vůz vyšší střední třídy rozhodně netrpí nouzí o konkurenci. K jejím neodmyslitelným přednostem však patří jednoduchý a pohledný design, kvalitně zpracovaný a prostorný interiér a v neposlední řadě úsporný hybrid pod její kapotou.

Číst více

TEST Seat Leon ST FR 1.5 TSI – ryzí sportovní charakter kombinovaný s průměrnou pohonnou jednotkou

Seat Leon Sportstourer je kombíkem nižší střední třídy, který to stran své konkurence nemá vůbec jednoduché. Vždyť mezi jeho hlavní soky patří převážně koncernoví sourozenci VW Golf Variant a Škoda Octavia Combi.   V koncernu to však mají velmi dobře promyšlené, zatímco výše uvedené modely cílí spíše na usedlejší klientelu, Seat je zde pro ty, kteří se chtějí jednoduše odlišit.

Číst více

Test Seat Arona: Crossover pro ty, kteří chtějí dělat věci podle svého

Auto svými rozměry ideální do města, s praktičností i pohodlností na občasné cesty i mimo něj? Většině lidi určitě jako první naskočí Fabia. Ale je to jediná možnost, která se na současném trhu nabízí? Rozhodně ne. Není vždy nutné podlehnout trendům a většině, a je na místě podívat se i na jiné možnosti. A udělat si věc, dle svého.

Číst více

Test Ford Galaxy 2.5 Duratec Hybrid – rodinný specialista s úsporným pohonným ústrojím

Ford Galaxy je ostříleným matadorem dříve tak oblíbené kategorie MPV. Kategorie disponující ryze praktickými a prostornými vozy, která se tak stala velmi oblíbenou pro nejednu početnou rodinu. Model Galaxy je pak samotným vrcholem nabídky automobilky Ford v rámci tohoto dnes bohužel lehce opomíjeného segmentu. My jsme aktuálně vyzkoušeli dnes již čtvrtou, nedávno modernizovanou generaci tohoto modelu.

Číst více

Test Kia Rio 1.0 T-GDI MHEV: Tichá voda břehy mele

Svatý grál manuální řidičské esence, jsem si odvezl já… Přiznám se, že nejsem zrovna příznivcem okázalých a luxusních vozů. Úplně nejraději mám snad až staromilskou jednoduchost a  uživatelskou přívětivost, takže dnešní velké obrazovky s nekonečným výčtem asistentů, mě spíše obtěžují. Možná jsem jen jeden z mnoha mladých staromilců, trvám však na tom, že nejsem zpátečník.

Číst více

Renault Arkana Intens E-TECH Hybrid 145: Dámská volenka po francouzsku

SUV, MPV, shooting brake, kupé, sedan, kombi, pick-up, fastback, pětidveřový fastback, pětidveřový shooting brake… zkrátka čert aby se v tom vyznal. Kategorie se boří, přibývá kříženců (tzv. crossoverů) a automobilky si vyrábějí co chtějí a také si to notně freestylově pojmenovávají. A proto máme v testu SUV-kupé Renault Arkana. Psal se rok 2008, když na trh vstoupilo BMW X6.

Číst více

TEST MAZDA 3 E–SKYACTIV X 186 – lehká elektrifikace X

Mazda je i nadále svá, a to je rozhodně dobrá zpráva pro ty, kteří oceňují její originální přístup k pohonným jednotkám pod kapotou jejích vozů. Značný odpor k přeplňování a vyšší kubatury nabízených motorizací jsou i nadále trendem, který si automobilka drží. Nejnovějším počinem v rámci portfolia nabízených motorizací se stal lehce elektrifikovaný „diesel na benzín“.

Číst více

TEST Škody Fabia Style 1.0 TSI – výrazný mezigenerační posun

Škoda Fabia je nejen pro českého zákazníka velmi důležitým vozem, vždyť se také jedná o model, který je tu s námi již od roku 1999, a který se stran prodejnosti řadí hned na druhé místo v rámci mladoboleslavských modelů. Jedná se o vůz širokého použití a uplatnění, stran současného automobilového prostředí je pak jeho neodmyslitelnou součástí.

Číst více

Test Škoda Kodiaq: Decentní modernizace ponechává populární auto tak, jak ho známe

Největší zástupce v portfoliu mladoboleslavské automobilky se dočkal faceliftu. A nutno říct, že zatímco v případě verze RS jsou změny poměrně výrazné a znatelné, variant, řekněme běžných, jde spíše o úpravy kosmetického rázu a změny je třeba opravdu hledat. Na druhou stranu Škoda se držela osvědčeného schématu – pokud něco dobře funguje, proč to výrazně měnit?

Číst více