0

Test Ford Fiesta ST 1.5 EcoBoost – značně zábavné, a přesto smutné loučení

Legendární Ford Fiesta setrvávající na automobilovém trhu již skoro padesát let se s námi v létě tohoto roku zřejmě rozloučí. A je otázkou, zda napořád, nebo jen na nějaký čas? Za ukončení výroby modelu Fiesta stojí neustálá honba za ekologií a s tím spojené navyšování pořizovacích cen, které u takto malých automobilů jednoduše přestávají dávat smysl.

Číst více
Img 20230606 113458

Test Ford Focus: Rodinný kombík s manuálem a nejsilnějším tříválcem

Pátrám v paměti, kdy jsem měl naposledy v testu klasický kombík. Poslední měsíce, ba i roky, to jsou vesměs samá SUV, která mnohdy téhle karosářské klasice nešlapou ani na paty. A tak když jsem s klíčky v ruce přicházel k modrému kombíku Ford Focus, těšil jsem se na týden s ním. Jak dopadl? Společenský typ O kombících se často říká, že je to „chalupářský sen“.

Číst více
Img 20220201 135556

Test Ford Mustang Mach-E: Elektromobil s kontroverzním jménem, kde zvuk poctivého motoru přece jen slyšíte

Ještě si vzpomínám na první zprávy o tom, že se bude vyrábět elektrický Ford Mustang. Mnozí z minuty na minutu začali nenávidět automobilku a přísahali, že si od ní už nikdy nic nekoupí. Doba postoupila, situace se uklidnila a elektrický Mustang se začal usídlovat na světových silnicích. Česká republika není výjimkou a mě se dostal do ruky kousek s označením Ford Mustang Mach-E AWD.

Číst více
Img 20211215 133657

Test Ford Ranger Raptor: Dinosaurus, který zaostává za standardem a je určen na jiné věci, než se zdá

Kde se vzalo slovo raptor? Začít bychom měli u dinosaurů a velociraptora. Pokračovat můžeme do biologie, za označením pro dravějšího ptáka. Přesuňme se však raději do oblasti techniky, která je podstatně zajímavější. Toto označení nese třeba stíhačka amerického letectva Lockheed Martin/Boeing F-22 Raptor, nebo třeba raketový motor společnosti SpaceX. A taky ho používá automobilka s modrým oválem.

Číst více
0

Test Ford Galaxy 2.5 Duratec Hybrid – rodinný specialista s úsporným pohonným ústrojím

Ford Galaxy je ostříleným matadorem dříve tak oblíbené kategorie MPV. Kategorie disponující ryze praktickými a prostornými vozy, která se tak stala velmi oblíbenou pro nejednu početnou rodinu. Model Galaxy je pak samotným vrcholem nabídky automobilky Ford v rámci tohoto dnes bohužel lehce opomíjeného segmentu. My jsme aktuálně vyzkoušeli dnes již čtvrtou, nedávno modernizovanou generaci tohoto modelu.

Číst více
Sdr

Ford Focus ST 2.3 Ecoboost 280k – vystoupení ze stínu RS

Jelikož jsem od malička velikým příznivcem sportovních aut, nabídku na tento test jsem pochopitelně odmítnout nemohl. A přestože v mém pokoji vždy visely spíš plakáty vyloženě supersportovních placatých kár, jak zpívá Fanánek, poslední dobou pomalu dospívám k názoru, že do reálných podmínek českých silnic bude pro běžnýho řidiče přeci jen zábavnější nějakej …

Číst více
Img 1252

Test limitky Ford Ranger Thunder: Na silnici trochu nuda, mimo ní nepopsatelný zážitek

Když se řekne Ford Ranger, každý si představí typický americký pick-up, který však nemusí existovat jenom v obyčejné, tolik známé bílé barvě. Stačí, když se v souvislosti se jménem známého vozu poohlédnete po verzi Thunder a čeká vás designově velmi líbivý kousek, kterému rozhodně nechybí nic v souvislosti s tím, co se od tohoto vozu očekává.

Číst více