Thatcham Research zjistila, že nejbezpečnějším autem je Volvo XC90

 

Když vybíráme auto, hledíme na mnoho parametrů. Je to rozhodně třeba jeho vzhled, jeho praktičnost, stejně jako výbava. Hledí se pochopitelně také na to, jak je auto bezpečné. Většina lidí přihlédne hlavně k výsledkům v crash testech. Čím více hvězdiček, tím lépe. Jsou ale i jiné metody, jak se podívat na bezpečnost vozů – statistika. A právě na tu se zaměřila společnost Thatcham Research.

Co brala v potaz?

Je sice dobré vědět, že sedíte ve voze, které má v crash testech nejvíce získaných bodů. V reálném provozu to ale může být nanic, jelikož ani to nejlepší auto nemusí odolat některým nehodám. A tak se lidí ze Thatcham Research rozhodli podívat na zoubek konkrétním statistikám dopravních nehod. Nikoliv ale v celém světě, ale jenom v Anglii. A jak to dopadlo?

Jako nejbezpečnější auto označují model Volvo XC90

Výsledek je zcela jasný. Nejbezpečnějším vozem z hlediska statistiky dopravních nehod je model Volvo XC90. A na mysli nemáme jenom aktuální model, který je pochopitelně prošpikovaný i řadou bezpečnostních systémů. Toto auto je bráno jako nejbezpečnější i v souvislosti s některými staršími generacemi. Pokud přemýšlíte nad tím, že půjdete právě cestou bezpečnosti, je to Volvo XC90, které by vás nemělo zklamat.

Žádné fatální nehody

Co výsledky statistik říkají? Je to právě a jenom Volvo XC90, které sice za posledních 14 mělo mnoho zaviněných i nezaviněných nehod, ale nikdy nedošlo k tomu, že by došlo k fatálním následkům. Nikdy tedy nedošlo k tomu že by snad ve voze zemřel řidič, nebo kdokoliv z pasažérů. To se u žádného běžného sériového vozu nepovedlo.

Nutno ale říci, že výsledek statistiky od Thatcham Research jde ještě dál. Zpráva dokonce zmiňuje, že nedošlo ani k tomu, že by při nehodách vozu Volvo XC90 byl usmrcený jiný účastník nehody. Tedy někdo v jiném voze, ale třeba i cyklista, nebo chodec. Sečteno, podtrženo, pokud chcete mít velkou jistotu v tom, že dorazíte bezpečně do cíle, stejně jako jistotu v tom, že do cíle dorazí i ostatní účastníci silničního provozu, je toto auto volbou, se kterou nelze udělat chybu.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora