„Tohle si účtujete neoprávněně, tolik vám nezaplatím,“ vadilo muži po výměně kol v pneuservisu

Closeup Mechanic Working With Car Tire Auto Repair Shop

Návštěva pneuservisu se může výrazně prodražit, pokud se jeho zaměstnanec rozhodne, že začne účtovat věci, o které majitel auta nemá sebemenší zájem. Že byly provedeny, zjistí až z konečné faktury, která je podstatně vyšší, než by měla být. Příspěvek našeho čtenáře by měl varovat každého, kdo ještě nemá přezuto.

Standardní přezutí

Mám vybraný pneuservis, do kterého jezdím roky. Protože jsem ale potřeboval přezutí na poslední chvíli a ten můj osvědčený měl plno, musel jsem pátrat jinde. Našel jsem a k mému štěstí mě mohli vzít už odpoledne. Na domluvený čas jsem se dostavil na místo s požadavkem jednoduchého přezutí. Tedy v podstatě jenom přehození, protože letní i zimní pneu mám na discích. Stačila tak jen trocha základní práce, jako je demontáž současných kol, vyvážení a dofouknutí přivezených, nasazení na auto a mohl jsem odjíždět.

Mohlo by vás zajímat:  Franta: Místo znaku EU jsem si na značku nalepil vlasteneckou samolepku. Vím, že mě to může přijít draho
Zdroj obrázku: Freepik

Co jste mi naúčtovali?

Jasně jsem pracovníkovi pneuservisu řekl, co požaduji. „Pouze přezout, vyvážit a případně dofouknout,“ zněla moje objednávka. Pochopitelně jsem po dobu prací nesměl v dílně být, a tak jsem čekal v zákaznické místnosti. Když přišel pracovník s fakturou k zaplacení, nestačil jsem se divit, co vše tam bylo naúčtováno. Mám to stále před sebou, takže jmenovitě:

  • montáž/demontáž kol,
  • vyvážení,
  • dohuštění,
  • kontrola spárování TPMS ventilků,
  • kontrola tlaku v pneumatikách,
  • umytí pneu,
  • pytle na uskladnění pneu.
Mohlo by vás zajímat:  „Na cyklostezku nemusím, klidně můžu po silnici,“ argumentoval cyklista a dál se pletl autům

Koukám na fakturu a nestačím se divit. Místo tří objednaných věcí mi bylo naúčtováno ještě pět dalších, aniž bych o ně projevil sebemenší zájem.

Tohle platit nebudu

Moje reakce byla jasná. „Tohle si účtujete neoprávněně, tolik vám nezaplatím,“ odvětil jsem technikovi. Po krátké výměně názorů jsem ho vyzval, ať tedy vše uvede do původního stavu, tedy vrátí mi na vůz moje zimní obutí, a já pojedu pryč. Tohle ho patrně vyděsilo a spěchal do kanceláře nechat fakturu upravit. Tak, že jsem platil jenom montáž a demontáž, vyvážení a dohuštění. Umytí, kontrolu TPMS a tlaku, ale i pytle na uskladnění jsem tak získal zdarma. Ale rozhodně to nepřevážilo negativní zážitek. Už vím, že u neprověřených pneuservisů je třeba být na pozoru. A hlavně se bránit!

Mohlo by vás zajímat:  Zdeněk: Auto z půjčovny jsou používal nejenom na ježdění, ale i na náhradní díly. Po pár dnech nastal šok

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Ondřeje H., redakčně zkráceno a upraveno.

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora