TOP – BMW řady 1 bude i ve verzi sedan!

Kdyby mi někdo ještě před nedávnem řekl, že se dočkáme BMW řady 1 v karoserii sedan, považoval bych jej za blázna. V tuto chvíli bych si však sám sypal popel na hlavu. Ptáte se proč? Odpovědí je zpráva britského magazínu Autocar, který předpovídá příchod tříprostorové jedničky již v roce 2015. BMW si tak myslí na post nejlepšího prodejce prémiového segmentu, přičemž je v primárním plánu zaplnění klíčových trhů v USA a Číně.

Vzhledem k tomu, že nová řada 3 citelně povyrostla a přiblížila se rozměrově blíže k pětce, vyvstala v portfoliu výrobce mezera, která je potřeba zaplnit. Cílová skupina zákazníků je proto již nyní jasně daná – ti, pro něž je trojka příliš velká a v žádném případě nechtějí sáhnout po hatchbacku. Důležitým aspektem je také fakt, že bude malý sedan považován za duchovního nástupce oblíbené řady E30, která se přestala vyrábět v roce 1994.

Nová karoserie bude postavena na platformě současného hatchbacku řady 1 a bude využívat spoustu designových prvků větší trojky. Na základě těchto informací se proto jednoho dne můžeme dočkat také BMW řady 1 GT, které by zákazníkům nabídlo praktickou zadní výklopnou stěnu.

Stejně jako platforma, i motorová paleta zůstane zachována. Pod kapotou se tak objeví moderní přeplňované benzínové a naftové čtyřválce, v krajním případě také třílitrový benzínový šestiválec o výkonu přes 300 koní. Automobilka rovněž uvažuje o plně elektrické verzi. 

 

Fotografie: BMW řady 1