Toto jsou největší piráti silnic. Nejrychlejšímu naměřili 324 km/h

Rychlá jízda je jedním z nejznámějších přestupků u nás, ale i v zahraničí. Zatímco v ČR byla zatím největší naměřená rychlost hodnota lehce přesahující 250 kilometrů v hodině, v zahraničí se piráti silnic nebojí sešlápnout plyn ještě více. Jaké jsou rekordy?

324 kilometrů v hodině

Tato rychlost byla naměřena v dubnu roku 2011 na jedné z německých dálnic. Je sice pravdou, že řada úseků nemá omezení rychlosti. Na místě, kde se prohánělo Bentley Continental rychlostí 324 km/h však rychlost omezena byla. A to jenom na 120 kilometrů v hodině. Výsledkem byla nejenom pokuta, ale dokonce u trest vězení. Zároveň se jedná o dosavadního evropského rekordmana.

317 kilometrů v hodině

Tento rekord jednoho z pirátů silnic byl naměřený již v roce 1999. A to na dálnici A1 v Británii. Zajímavostí je fakt, že daným rekordmanem byl Kazuhiko Nagata, který je známý v oblasti úpravy aut. Rychlosti 317 kilometrů v hodině dosáhl ve svém voze Toyota Supra s výkonem, který činil více než 1 000 koní.

311 kilometrů v hodině

Tato rychlost byla naměřena v roce 2006, a to v Itálii. Hříšníkem byl jeden vrcholných představitelů místního telefonního operátora. Ten se řítil po jedné z místních dálnic rychlostí 311 kilometrů v hodině. Limit byl přitom klasický, a to 130 kilometrů v hodině. Je tedy jasné, že vysokému trestu řidič pochopitelně neunikl.

310 kilometrů v hodině

Další ze silničních pirátů, který neváhal a vymáčkl ze svého vozu rychlost až 310 kilometrů v hodině. A to na úseku, kde byla povolená rychlost jenom 110 km/h. Stalo se tak již v roce 2011 ve Francii. A hříšník nedopadl nijak dobře, jelikož dostal rok vězení. Výrazně mu přitížilo také to, že si svou zběsilou jízdu nejenom natáčel, ale že ji následně také publikoval.

Mohlo by vás zajímat:  Prototyp nového modelu i20 N byl poprvé odhalen při zimním testování

309 kilometrů v hodině

Tolik bylo naměřeno řidiči v roce 2015 ve Velké Británii. A to v úseku, kde byla povolena jenom stovka. Rychlost 309 kilometrů v hodině byla tak velká, že se řidič dočkal velmi tvrdého trestu. Musel na 28 měsíců zamířit do cely a byl mu vysloven zákaz řízení v délce 10 let. I tady se dokonce objevilo video z dané jízdy, které bylo spojeno s faktem, že řidiče hecovala jeho vlastní dcera.

300 kilometrů v hodině

I tento rychlostní rekord byl naměřený celkem nedávno, a to v roce 2015. Stalo se tak v Polsku, nedaleko města Varšava. Místní řidič zde jel rychlostí rovných 300 kilometrů v hodině i přesto, že maximální povolená rychlost byla na hodnotě 120 kilometrů v hodině. Za to si Polák vysloužil jak zákaz řízení, tak pokutu v přepočtu několika desítek tisíc korun.

276 kilometrů v hodině

Bylo tomu v roce 2017 ve Španělsku, kde chtěl jeden z místních řidičů vyzkoušet, co vše zvládne jeho vůz, kterým byl Nissan GT-R. Vybral si však úsek, na kterým byl změřený hlídkou. A ta naměřila hodnotu 276 kilometrů v hodině. Problémem bylo i to, že maximálka daného úseku byla jenom 90 kilometrů v hodině. A trest byl nekompromisní. Pokuta, ale také ztráta řidičského průkazu, ztráta svobody a také zabavení vozidla.

267 kilometrů v hodině

Hned doslova v závěsu je další Španěl, který tentokrát zkoušel, co zvládne jeho automobil Porsche 911 Carrera. Jeho naměřená rychlost byla nižší, a to  267 kilometrů v hodině. Byla mu naměřena na dálnici, kde je limit 120 km/h. Dost možná i díky tomu dostal trest mírnější. Byla to v podstatě jenom pokuta a dále také přišel o řidičské oprávnění. Do vězení nemusel a automobil mu také zůstal.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora