Toyota chce lépe testovat své vozy. Postavila si nový polygon

Testování vozidel je nedílnou a důležitou součástí vývoje každého vozu před jeho vlastní sériovou výrobou. Některé automobilky mají své vlastní testovací polygony, některé si pro tyto účely pronajímají oficiální závodní tratě, a dokonce existují i automobilky, které své vozy testují na polygonech jiných automobilek. Super moderním vlastním polygonem se nedávno pochlubila japonská Toyota.

Vše pro lepší komfort zákazníka

Nový polygon Toyoty je údajně tak náročný, že může směle konkurovat i známému okruhu Nordschleife, kterému se přezdívá Zelené peklo. Nové moderní centrum Shimoyana se nachází v hornaté a lesnaté části Aiči. Zkušební polygon, který se může pochlubit délkou 5,3 kilometru a navíc také širokým spektrem nejrůznějších zatáček, má údajně pomoci firmě Toyota konstruovat vozy, které řidiči umožní ještě lepší souznění s jeho vozem i vozovkou.

Nové technické centrum Toyoty

Zajímavostí celého projektu je zcela jistě i skutečnost, že na vývoji a stavbě tohoto zkušebního okruhu se podíleli sami testovací jezdci firmy Toyota. Nový polygon chce automobilka využívat pro testování všech typů svých vozidel, od těch určených pro běžného spotřebitele až po vozidla určená pro závodní účely, například pro slavný závod v Le Mans.

Součástí nového technického centra Toyoty, jehož dokončení se plánuje až v roce 2023, nemá být jen výše zmíněný testovací polygon, ale také vysokorychlostní okruh či specializovaná testovací střediska.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora