Toyota GT 86 CS-V3

Sportovní divize japonské automobilky Toyota dnes představila svůj nejnovější přírůstek do rodiny sportovních vozů- model GT 86 ve specifikaci CS-V3, což by měl být základ pro soutěže ve třídě V3. Důraz byl kladen především na snadnou údržbu a skvělou zábavu za volantem při nízkých provozních nákladech. Ostatně tyto vlastnosti má i základní model bez závodní specifikace.

A stejná je rovněž pohonná jednotka. Dvoulitrový čtyřválec by se od standardního modelu měl lišit jen minimálně a měl by i nadále poskytovat výkon 147 kW (200 koní). Novinkou jsou však vysoce výkonné brzdy, závodní výfuk a příčné vzpěry. Rovněž se zapracovalo na celkové tuhosti podvozku a na ideálním rozložení hmotnosti.

Při pohledu do kabiny je pak všem zcela jasné, že tohle opravdu není jen obyčejná Toyota s bílými koly a výraznými polepy. Vidět můžeme ochrannou klec, závodní sedačky, závodní volant, podlahu z nerezové oceli a vykuchanou výbavu komfortních prvků. Vše je tedy zaměřeno čistě účelně a pro co nejlepší výsledky na závodní trati.

Zajímá Vás cena nové Toyoty GT 86 CS-V3? V Německu začíná na částce 38.500 euro, tedy přibližně na 955 tisících korunách.

Komentáře