Toyota GT86 Sedan by měla dorazit v roce 2016

Japonské zábavné kupé Toyota GT86 se představilo před dvěma léty na tokijském autosalonu a sklidilo velké ovace. Proto není divu, že si automobilka ze země vycházejícího slunce pohrává s myšlenkou, zda nevyvinout GT86 v provedení čtyřdveřového sedanu.

Podle zdrojů Motoringu naznačuje koncept Subaru Cross Sport možnou podobu produkčního modelu: „Je lehké posunout sloupek B dopředu, přidat zadní dveře a zkosit zadní část střechy tak, aby vytvořila vzhled sedanu.“ V automobilce je nový model vyvíjen pod kódovým označením 734A a měl by disponovat délkou 4750 mm, šířkou 1780 mm a výškou 1400 mm. Rozvor náprav by se měl pohybovat kolem cifry 2750 mm.

Mohlo by vás zajímat:  Scion - Prodeje klesají, nové modely nebudou

U GT86 Sedan se dá předpokládat, že se navýší hmotnost oproti kupé, tudíž se uvažuje nad tím, že by 2.0litrový čtyřválec dostal turbodmychadlo a výkon by se tak mohl vyšplhat na hodnotu 224 kW (305 koní). Spekuluje se také o hybridní variantě s pohonem všech kol. Avšak zatím se nemůžeme radovat, jelikož GT86 Sedan zatím nebyla schválena do sériové výroby. Ovšem pokud vše klapne, premiéra by se mohla odehrát na konci roku 2016.

Zdroj: Motoring, theophiluschin.com, designrm.wordpress.com