Toyota Hilux opět u polárního kruhu!

Toyota Hilux není v Antarktidě žádným nováčkem a v historii už několikrát dokázala, že je jedním z nejlepších terénních vozidel na světě. Právě díky tomu si ji vybrali zástupci jednoho z nejmrazivějších a nejdelších lyžařských závodů na světě, pořádaný organizací Extreme World Races

Události se účastnila desítka modelů Hilux, z nichž dva vozy byly opatřeny třetí nápravou. Každá z Toyot urazila během čtyř měsíců (listopad 2011 – únor 2012) skoro 6000 kilometrů jako podpůrná vozidla převážející palivo, meteostanice a další věci, bez kterých se člověk při transkontinentálním přesunu neobejde.
 
Je jasné, že se nejednalo o zcela sériové Toyoty Hilux. Před startem vozy putovaly na Island, kde se o jejich úpravy postarala známá firma Arctic Trucs. Ta je osadila obrovskými koly, která lépe odolají hlubokému sněhu, zesílenými nápravami, jeřáby pro zvedání těžkých zařízení a nádržemi na 280 litrů speciálního paliva do stíhaček. To je totiž schopno odolat třeskutým mrazům až do -50 °C. 
 
Jediné místo, kde neprobíhaly žádný úpravy, bylo pod kapotou. Transarktické Toyoty Hilux byly vybaveny standardními naftovými šestiválci 3,0 D-4D a dokonce i sériovými převodovkami. Během dlouhého závodu se tyto dvě nezbytné součásti nepotýkali s žádnými technickými problémy.