Toyota kompletně odhalila koncept C-HR

O konceptu Toyota C-HR, naznačující nový designový směr značky, už byla jednou řeč. Japonská automobilka však přichází s novými informacemi a slibuje, že C-HR předznamenává zcela nové, emocemi nabité auto.

Kdo bude hlavním konkurentem budoucího SUV, posazeného pod RAV4, je více než jasné už z rozměrů. Délka 4350 mm, šířka 1850 mm, výška 1500 mm a rozvor náprav 2640 mm předurčuje C-HR k boji se Škodou Yeti a spol. Základem automobilu je zcela nová platforma s nižším těžištěm a větší tuhostí, což má podle Toyoty přinést dynamičtější jízdní vlastnosti. Ostatně, sám Akio Toyoda slíbil, že sériová podoba C-HR nabídne výkonný hybridní pohon (najdeme jej i v konceptu) v kombinaci s agilitou sportovní GT86.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda bude skutečně vyrábět velké SUV

Designový koncept je postaven na motivu diamantu, který je viditelný především z profilu ve spodní části kabiny. Přední část s LED světly nese prvky designových směrů „Under Priority“ a „Keen Look“, zároveň však přináší i prvky nové, viditelné až na budoucích Toyotách. Z profilu vyniknou velké podběhy s litými koly o rozměru 21 palců v kontrastu s menší prosklenou plochou. V zadní části jsou nejzajímavější strukturovaná světla, výrazný difuzor a ostré hrany prakticky všude, kam se podíváte.

Zdroj: Toyota