Toyota letos může prodat dvakrát víc aut než loni. Míří k rekordnímu počtu uzavření smluv

Toyota Corolla

České zastoupení značky Toyota míří za celý letošní rok k uzavření rekordních 20 000 zákaznických smluv. To je o zhruba 7000 více, než byl předpoklad na začátku roku. Loni přitom Toyota v Česku prodala bezmála 11 000 vozů a posunula se na pátou příčku na trhu.

„Letos se nám i přes problémy s nedostatkem některých součástek, zejména čipů, velmi daří. Výsledkem vysokého nárůstu objednávek ale je, že jsme již téměř vyprodali naše skladové vozy a většinu nových zakázek musíme zadávat do výroby. I tak jsou naše dodací lhůty kratší než u většiny konkurentů, a to i díky produkci našich evropských závodů včetně toho v Kolíně,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto zveřejnila základní cenu modernizovaného Superbu

Toyota se letos posunula na pozici čtvrté nejprodávanější značky na trhu a své postavení hodlá podle Pelešky dále posilovat. Zároveň je její postavení unikátní díky tomu že už více než 70 procent prodejů osobních vozů tvoří stále populárnější hybridy.

Hlavní hvězda prodejů bude Toyota Yaris Cross

Závěr úspěšného roku podpoří i nadcházející Toyota Víkend ve dnech 27. a 28. listopadu, který nabídne většinu modelů značky za akční ceny včetně výhodného financování. Jeho hlavní hvězdou bude zbrusu nový model Toyota Yaris Cross.

Mohlo by vás zajímat:  Trh ojetin: Více než polovina dovezených bylo bouraných. Pětina z nich je po totálce

Toyota v prosinci najede ve všech svých závodech včetně tuzemské automobilky v Kolíně na plný provoz bez omezení. Celosvětově tak ve všech svých závodech vyrobí kolem 800 000 vozů, což je o 40 000 vozidel více než ve stejném období loni.

Na začátku listopadu se začalo v Česku vedle Ayga vyrábět i letošní evropské Auto roku, nový Yaris. V příštím roce se kolínská výroba rozšíří o nové Aygo X.

Zdroj: TZ Toyota
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora