Toyota Mark X v úpravě od Gazoo Racing

V době elektromotorů, dieselových sporťáků, turbodmychadel a všudypřítomného pohonu všech kol může GRMN Mark X působit malinko jako zjevení. Pod jeho kapotou totiž pracuje atmosférický šestiválec a poháněna jsou zadní kola.

Nenechte se však na první pohled zmást výrobcem – nejedná se o nějakou čínskou napodobeninu, ale upravenou Toyotu Mark X, jež má na svědomí společnost Gazoo Racing. Oficiálně má velký sedan nálepku koncept, neznám však nikoho, kdo by podobné auto nechtěl vidět na silnicích.

Však posuďte sami – pod kapotou se nachází 3.5litrový šestiválec o výkonu víc než 320 koní s točivým momentem 380 Nm. Na zadní kola posílá výkon klasická šestistupňová manuální převodovka. Zadní kolům pak pomáhá diferenciál s omezenou svorností.

Samotná karosérie je vybavena aerodynamickým bodykitem, složeným z modifikovaných nárazníků, nástavců prahů a decentního zadního spoileru. Velký sedan dále nabízí karbonovou střechu, dvě koncovky výfuku a devatenáctipalcová kola BBS s pneumatikami Bridgestone Potenza RE050A. Interiér, jehož fotky bohužel nemáme, zaujme sportovními sedadly, novými koberečky a upraveným přístrojovým panelem.

Zdroj: GRMN