Toyota modernizovala letitý sedan Crown

Prodávat vedle sebe jedno auto ve dvou generacích není až tak nepřirozený jev. Prodávat však vedle sebe jedno auto ve dvou generacích, které od sebe dělí téměř tři desetiletí, to už je jev takřka nevídaný. 

A přesně tohle se děje v Japonsku. Vedle sebe tam koupíte 14. generaci velkého luxusního sedanu Crown a jeho prapředka ze začátku osmdesátých let. A stále jako zcela nové auto! Starší, 4830 mm dlouhý sedan klasických hranatých tvarů je populární především jako vozidlo taxislužby nebo autoškoly, koupit se však dá i pro ryze osobní účely. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda oficiálně odhalila Rapid Spaceback!

Těm slouží verze Crown Sedan a Crown Comfort Deluxe, naopak pro taxikáře je určená verze Crown Comfort SG a autoškoly mají k dispozici Crown Comfort Instruction Car. Všechna tato provedení se dočkala další z řady dílčích modernizací. Ta letošní zavedla do standardní výbavy kontrolu trakce a stability a do interiéru zavála nový přístrojový panel. 

Pod kapotou všech verzí se nachází zážehový dvoulitrový čtyřválec o výkonu 113 koní, který spolupracuje s čtyřstupňovým automatem a pohonem zadních kol. Pokud by Vás zajímala cena, tak ta začíná na 1 738 800 jenech a končí na 2 973 600 jenech (cca 334 000 Kč – 571 000 Kč). 

Mohlo by vás zajímat:  Subaru představilo v Tokiu koncept nového crossoveru

Zdroj: Toyota