Toyota představila koncept městské tříkolky

Když přišel Mercedes poprvé s automobilem Smart, způsobilo to takovou malou revoluci. Kdo měl Smarta, mohl se pohybovat po městě s lehkostí a jistotou. Toto revoluční auto už však bylo dávno předběhnuto. Na jeho místo se také nově snaží protlačit další městský kousek – Toyota i-Road

Ta na to jde ještě radikálněji než Smart. Místo čtyř kol má pouze tři, místo vedle sebe se sedí v tandemu a místo plného soustředění řidiče se o zatáčení postará z větší části elektronika. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Enyaq iV: Světová premiéra bude 1. září 2020 v Praze

I-Road totiž nabízí systém Active Lean, který automaticky pomáhá balancovat s autem v zatáčkách na základě úhlu natočení kol, rychlosti automobilu a gyroskopu. Auto tak může při průjezdu zatáčkou leckomu připomenout motocykl. 

Kromě kolemjdoucích si pak jako v motocyklu může připadat i sám řidič. O pohon 2350 mm dlouhého, 1445 mm vysokého a 850 mm širokého automobilu, se totiž starají dva elektromotory o výkonu 2 kW, které jsou umístěny na předních kolech. Toyota uvádí dojezd 50 km a dobu nabíjení z běžné sítě za 3 hodiny. Dynamické parametry ale chytře skryla. 

Mohlo by vás zajímat:  Paříž 2012 - Honda CR-Z 2013

Pokud Vás auto nebo tříkolka zaujala, můžete se na ni jet podívat do Ženevy. Na stánku Toyoty totiž stojí až do 17.3.2013.

Zdroj: Toyota