Toyota představila limitovanou edici kupé 86

Že je Toyota GT86 (v domovském Japonsku jen 86) velmi schopné kompaktní kupé víme už dlouho. Jak ale udělat ze schopného kupé ještě schopnější? Na to je specialistou značka TRD.

Limitovaná edice s krkolomným označením 14R60 dostala hned několik úprav zevnějšku. V přední části nejde přehlédnout absenci loga značky stejně jako zcela nový nárazník, z profilu vyniknou 18palcová hořčíková kola a nové prahy, vzadu je tím nejzajímavějším centrální koncovka výfuku a výrazné křídlo. Méně viditelnou úpravou je karbonová střecha, ze stejného materiálu je i difuzor.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen T1 Bus ve stylové úpravě

Změny jsou patrné i uvnitř. Jako první do očí „uhodí“ sportovní sedačky s odlehčenou konstrukcí a karbonové dekory palubní desky. Volant je obšitý Alcantarou a podobně jako další části interiéru dostal oranžové prošívání, nechybí ani speciální koberečky a prahy dveří s logem TRD. V zadní části byste marně hledali zadní sedačky, které kvůli úspoře hmotnosti chybí, naopak do kufru přibyla rozpěra ve tvaru písmene V.

Kdo čeká nějaký výkonový posun, bude zklamán. Pod kapotou je stále čtyřválcový boxer o výkonu 200 koní s točivým momentem 205 Nm, který však dostal alespoň optimalizované sání, vysokoprútokový vzduchový filtr a lepší chladič oleje. Poháněná jsou zadní kola přes šestistupňovou manuální převodovku, jenž dostala lehčí setrvačník, odolnější spojku a kratší dráhy řazení. Standardem je rovně zadní samosvorný diferenciál.

Mohlo by vás zajímat:  Zajímavá úprava Škody Superb Combi

Kámen na kameni nezůstal ani na podvozku, který se chlubí stavitelnými tlumiči, novým odpružením a stabilizátory, respektive upravenými rameny podvozku a silentbloky uložení. Účinnější jsou brzdy. Cena za tohoto krasavce byla stanovena na 6 300 000 jenů (cca 1 261 000 korun), přičemž všech 100 vyrobených kusů zůstane v Japonsku. Trošku škoda, co říkáte?

Zdroj: Toyota