Toyota představila novou generaci malého Ayga

Poslední z kolínských trojčat koncernu TPCA je na světě. Toyota Aygo se od svých francouzských sourozenců liší především jiným designem karosérie, poprvé pak můžeme v rámci všech tří modelů nahlédnout do interiéru.

Oproti avantgardnímu Citroënuobyčejnějšímu Peugeotu je Toyota příjemnou dynamickou změnou. Hlavním prvkem je přední maska ve tvaru písmene X, zdůrazněná navíc kontrastním lakováním. Z profilu vynikne zvedající se linie oken, což je však vykoupeno pouze výklopnými okénky pro zadní cestující. Vzadu opět najdeme prosklené víko kufru, doplněné o vertikální světlomety, které jsou opět odlišné od zbytku trojlístku. Co se naopak neliší, to je nabídka tří nebo pěti dveří a příplatkového plátěného dílu střechy.

Mohlo by vás zajímat:  Dacia Logan II - k sedanu se připojí kombi a pickup

Druhá generace malé Toyoty narostla do délky o 25 mm na celkových 3455 mm. Šířka je 1615 mm, výška 1460 mm a rozvor náprav má délku 2340 mm. Aby byl výčet čísel úplný, do zavazadlového prostoru dáte v základním uspořádání 168 litrů. Dominantou interiéru je multimediální systém x-touch se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou a standardně dodávanou zadní parkovací kamerou. Co se objeví v základním modelu Toyota zatím neukázala.

Pod kapotou se objeví litrový tříválec e-VTi o výkonu 69 koní při 6000 ot./min s točivým momentem 95 Nm při 4300 ot./min. Poháněná jsou standardně přední kola a to přes pětistupňovou manuální či automatickou převodovku x-shift.

Mohlo by vás zajímat:  Holden bude nabízet sportovní verzi hatchbacku Barina

Zdroj: Toyota